Fotósok, tévések hada kíséretében együtt érkezett a hivatal átadás-átvételi ceremóniájára Tarlós István és Demszky Gábor. Mielőtt az erről szóló jegyzőkönyvet aláírták, Demszky arra kérte Tarlóst: ne csak azoknak a főpolgármestere legyen, akik rá szavaztak, hanem azokat is igyekezzen megnyerni, akik nem voksoltak rá, de főként azokat, akik nem mentek el választani. Ha Tarlósnak ezt a bizalmat sikerül megteremtenie, esélye lesz rá, hogy a posztot hosszú ideig betöltse. Azt kérte utódjától: fejezze be az elkezdett nagyberuházásokat.
– Demszky húsz évig volt főpolgármester – méltatta elődjét Tarlós –, és egy ilyen politikai eredményt a legrosszabb indulattal sem lehet véletlennek minősíteni. Ezért, mondta, feltétlen elismerés illeti Demszkyt. Tarlós a vasárnapi választás eredményét nagyszabású áttörésként értékelte. Hangsúlyozta, szeretne az önmagát baloldalinak minősítő párttal konstruktívan együttműködni a városházán. Az átadás-átvételi folyamatot zökkenőmentesnek nevezte, aminek előkészítéséért köszönetet mondott Demszkynek. Rámutatott ugyanakkor: azzal a megkötéssel veszik át a városvezetést, hogy annak pénzügyi helyzetét bizonytalannak tekintik. Tarlós jelezte, a beruházásokat befejezik, ha a szükséges források meglesznek.
Lezajlott az első politikai egyeztetés is Tarlós István főpolgármester és Horváth Csaba között, aki az MSZP fővárosi frakcióvezetője lesz – értesült az MTI. Ezt megerősítette Molnár Zsolt, a fővárosi szocialisták kampányfőnöke.
Hogyan lett az energiából fegyver a nagyhatalmak kezében?