A vidéki nagyvárosokban tarolt a Fidesz. Békéscsabán a szavazatok csaknem 98,5 százalékos feldolgozottságánál a fideszes Vantara Gyula vezetett 61 százalékkal, a szocialista Miklós Attila előtt. Pécsett Páva Zsolt minden valószínűség szerint megőrizte polgármesteri székét. A fideszes politikus az adatok 92 százalékos feldolgozottságánál a szavazatok 68 százalékát birtokolta. Ellenfele, a szocialista Meixner András 18 százalékon állt.
Debrecenben ismét verhetetlenek tűnik Kósa Lajos. A város jelenlegi fideszes polgármestere 61 százalékos feldolgozottságnál a szavazatok 68 százalékával vezetett a szocialista Zsíros Zsolt és a jobbikos Ágoston Tibor előtt. Bács-Kiskun megye továbbra is maradt a Fidesz fellegvára. Kecskeméten a fideszes Zombor Gábor 90 százalékos feldolgozottságnál a szavazatok közel 80 százalékával állt az első helyen.
Miskolcon és Szegeden zajlott a legkiélezettebb küzdelem. A borsodi megyeszékhelyen a fideszes Kriza Ákos másfél százalékkal vezetett 41 százalékos feldolgozottságnál a szocialista Káli Sándor előtt. Szegeden 58 százalékos feldolgozottságnál a szocialista Botka László 53 százalékkal vezetett a fideszes B. Nagy László előtt. Nyíregyházán 97 százalékos feldolgozottságnál a fideszes Kovács Ferenc 54 százalékkal, óriási fölénnyel vezetett szocialista ellenfele előtt.
Székesfehérváron Cser-Palkovics András győzelmét senki sem veszélyeztette. A fideszes politikus 67 százalékos feldolgozottságnál a szavazatok 56 százalékával vezetett.
Nyugat-Magyarországon sem volt ellenfelük a kormánypártoknak. Borkai Zsolt, Győr jelenlegi fideszes polgármestere a voksok 80 százalékának feldolgozottságánál közel 70 százalékkal vezetett az MSZP-s Hegyi Zoltán előtt. Kaposváron az adatok 97százalékos feldolgozottságánál Szita Károly a szavazatok 77 százalékával vezetett, míg a szocialista Lamperth Mónika csupán 14 százalékot szerzett.
Hódmezővásárhelyen a város jelenlegi polgármestere, Lázár János a 67 százalékos támogatottsággal magabiztosan győzött. A szocialista Kis Andrea utolsó helyen állt öt százalékkal.
A részeredmények azt mutatják, hogy a jobboldali pártszövetség elsöprő győzelmet aratott a megyékben is. A lapzártánkig beérkezett adatok szerint a Fidesz–KDNP-nek minden megyében reális esélye van arra, hogy megszerezze a többséget. A jobboldali pártszövetség 74,23 százalékos feldolgozottság mellett Heves megyében áll a „legrosszabbul”, ahol a részeredmények szerint a lehetséges tizenöt mandátumból nyolcat szerezhet meg. Lapzártánkkor ugyanitt a szocialistáknak 4, míg a Jobbiknak 3 mandátuma volt. Az MSZP és a Jobbik a megyék többségében egymással versengett a második helyért, a legtöbb helyen a szocialisták végeztek a radikális párt előtt. A részeredmények szerint a Lehet Más a Politika mandátumot szerezhet Bács-Kiskun megyében, míg 64,42 százalékos feldolgozottság mellett az adatok azt mutatták, hogy Somogyban a Somogyért Egyesület 3 mandátumra számíthat.
Ami a választási hajlandóságot illeti, a fél hatos adatokból arra lehet következtetni, hogy több megyében a választópolgárok több mint a fele leadta voksát. Fél hatig a legtöbben Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében éltek szavazati jogukkal, ahol addig a választópolgárok 50,56 százaléka jelent meg az urnáknál. Ugyanaddig a legkevesebben Hajdú-Bihar megyében voksoltak, ahol a választásra jogosultak 38,06 százaléka szavazott.
Négy éve a Fidesz–KDNP a tizenkilenc megyéből tizenhétben megszerezte a többséget. Somogyban csak a 40 megyei közgyűlési hely felét szerezte meg a jobboldali pártszövetség, de az elnököt – Gelencsér Attila személyében – végül a Fidesz adta. Hasonló végeredmény született 2006-ban Heves megyében is, de ott Ambrus Zoltán kilépett a Fidesz–Polgári Szövetség frakcióból, majd szavazatával lehetővé tette a szocialista Sós Tamás megyegyűlési elnökké választását. Cserébe a szocialisták a közgyűlés társadalmi megbízatású alelnökévé választották a volt fideszes politikust.
Magyar Pétert nem zavarja öccse támogatása