Tóth Attila elfogadta Rácz Róbert közgyűlési elnök felkérését, aki élve a törvény adta lehetőséggel, „kívülről” hívott alelnököt a Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzathoz. Lapunk megkeresésére Tóth közölte, elsőként át kívánja tekinteni az önkormányzat és intézményei gazdálkodását, hogy megfelelő képet kapjon a megye pénzügyi helyzetéről. Később pedig a megyei önkormányzat és a hajdú-bihari települések pályázati munkájában közreműködik majd, és segíti az érintetteket abban is, hogy minél hatékonyabban használják fel az elnyert pénzeket. Tenni kíván azért is, hogy a pályázati rendszer egyszerűsödjön, és mindenki számára közérthető legyen.
Arra a kérdésre, hogy polgárőr vezetőként egyetért-e a szocialisták korábbi kezdeményezésével, a települési őrség működésével, egyértelműen nemmel válaszolt. Mint elmondta, kártékonynak tartja a kezdeményezést, amely rombolja a polgárőrség morálját. Szerinte ugyanis komoly feszültség származik abból, hogy míg egy településőr nappal, fizetésért dolgozik, addig egy polgárőr szabadideje terhére, ingyen tevékenykedik. – A rendőrség megerősítése szolgálja a közbiztonság javítását, emellett pedig támogatni kell a polgárőrséget. Egyetértek az elindult változásokkal, a két szervezet szorosabb együttműködését segíti, hogy az országos rendőrfőkapitány korábban polgárőr vezető volt – tette hozzá.
Tóth Attila az első Orbán-kormány idején lett a Hajdú-Bihar Megyei Területfejlesztési Tanács munkaszervezetének vezetője. Négy év után, 2003-ban – politikai nyomásra – távozott a szervezet éléről, ezután a debreceni önkormányzatnál dolgozott területfejlesztési tanácsadóként, majd a Bihari Önkormányzatok Szövetségénél volt munkaszervezet-vezető. A polgárőrséggel 2007-ben került kapcsolatba, és csaknem négy éve irányítja a Hajdú-Bihar Megyei Polgárőrszövetséget, és vállal szerepet a szervezet országos vezetésében.
Ausztriai buszbaleset: magához tért a kómából a két túlélő