Magyar, osztrák, szlovák és szerb alkotók – Nikola Djordjevic, Fehér László, Romana Hagyó, Kudász Gábor Arion, Anna Mayer, Milena Putnik és Dragan Zivancevic – műveiből nyílt kiállítás csütörtökön a bécsi Collegium Hungaricumban. A tárlat egyrészt a nyitóeseménye az Európa Tanács soros magyar elnökségéhez kötődő ausztriai kulturális rendezvénysorozatnak, másrészt a rendezvények egyik legfontosabb alapgondolatához, a Duna-stratégiához kapcsolódik. A kiállító alkotók arra a kérdésre keresnek választ, hogy a szó legteljesebb értelmében kultúrfolyónak nevezhető Duna hogyan válhat egyre szorosabb kapoccsá a körülötte fekvő országok között. A kapcsolatok erősítése jegyében vándorkiállításként született meg a Bécsben élő Pia Jardí és a győri Városi Művészeti Múzeum munkatársa, N. Mészáros Júlia által gondozott összeállítás, amelyet elsőként Győrben lehetett megtekinteni, s amelyet a február 4-i bécsi zárás után Pozsonyban, Belgrádban és Újvidéken is kiállítanak.
A kiállításmegnyitó alkalmából mutatta be a Collegium Hungaricumban a magyar uniós elnökséghez kötődő bécsi kulturális-művészeti eseménysorozat programját tartalmazó kiadványt Szalay-Bobrovniczky Vince bécsi magyar nagykövet, Prőhle Gergely, a Külügyminisztérium kétoldalú kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára, Martin Eichtinger, az osztrák európai és nemzetközi kapcsolatokkal foglalkozó szövetségi minisztérium kultúrpolitikai szekciójának vezetője, Kovács Balázs, az Ungarisches Turismusamts Wien igazgatója és Méhes Márton, a Collegium Hungaricum igazgatója. A magyar kormányzat részéről ötmillió euróval támogatott program súlypontját – hangzott el a bemutatón – a Duna-stratégiához és a Liszt-évhez kapcsolódó rendezvények adják. Az eseménysorozat egyik csúcspontjának ígérkezik Liszt Krisztus-oratóriumának bemutatója a Stephansdomban a magyar kultúra napján, január 22-én, a bécsi magyar nagykövetségen pedig rendszeresen sor kerül a Liszt Szalon programjaira.
Magyarország mint partner vesz részt a január 13–16. közötti, nagyszabású Ferien Messén, Közép- és Kelet-Európa legnagyobb szabadidővásárán. A Museumsquartierben rendezik meg március 10–11-én a Danube Cultural Cluster elnevezésű nemzetközi konferenciát, amely a Baden-Württembergtől a Duna-deltáig terjedő sokoldalú együttműködést kívánja elősegíteni. Ugyancsak a Duna-stratégiához kötődő rendezvény lesz a Danubius Fluvius Pictorum elnevezésű, interaktív multimédia-kiállítás, amelynek kezdeményezői magyar és szlovák múzeumok, illetve kulturális intézmények. A rendezvénysorozat a Kulturfluss – Ungarn am Ruder címet viseli, ami kifejezi azt a gondolatot, amelyet Prőhle Gergely is megfogalmazott: az európai uniós elnökség nem önérdekek érvényesítését, hanem kemény munkát, szolgálatot jelent.

Őt keresi a rendőrség a Lakatos Márk-botrányban