Stresszteszt az európai reaktorokban

2011. 05. 13. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Világszerte követhető modell lehet az atomerőművek biztonságát vizsgáló uniós stresszteszt, amelynek azonban kellőképpen szigorúnak kell lennie ahhoz, hogy a Fukusima utáni világban a lakosság elfogadja a nukleáris energiát – mondta kedden Gödöllőn Tanaka Nobuo, a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) vezérigazgatója az uniós energetikai miniszterek informális tanácskozásának szünetében.
– Előfordulhat, hogy az idősebb európai erőművek közül néhányat a tervezettnél hamarabb véglegesen le kell állítani – mondta Tanaka Nobuo, hozzátéve, hogy az energiatermelésből kivont nukleáris létesítmények pontos száma a még formálódó EU-s stresszteszttől függ majd. – Bár erre kevés az esély, a hazai szakemberek felkészültek minden nem várt eseményre – jelentette ki lapunknak Bojtor Gábor katasztrófavédelmi szakértő. A szakember elmondta, hogy Magyarországon jelenleg a Paksi Atomerőmű mellett működik egy kutatóreaktor az MTA Központi Fizikai Kutatóintézetében, míg a Budapesti Műszaki Egyetemen tanreaktor van. Ezeken a helyszíneken folyamatos a készültség. A katasztrófavédelem felkészíti a területen dolgozó önkormányzati, közigazgatási és intézményi vezetőket is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.