Maga az ügy 2003-ra nyúlik vissza, amikor a fejlesztési tanács munkaszervezete könyvvizsgálót váltott, ám erről csupán 2004-ben értesítette a cégbíróságot úgy, mintha a váltás abban az évben történt volna meg. Fazekas Géza, a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivőjének tájékoztatása szerint ez megalapozza az intellektuális közokirat-hamisítás gyanúját, amit három évig terjedő szabadságvesztéssel fenyeget a büntető törvénykönyv. A kihallgatásról szerettük volna megkérdezni Juhászné Lévai Katalint, ám őt lapzártáig nem sikerült utolérni.
Juhászné meggyanúsítására már 2007-ben elég okot látott az ügyészség, ám mivel a parlament nem függesztette fel a mentelmi jogát, a képviselői mandátum lejártáig az eljárást nem lehetett lefolytatni. A mentelmi jog azonban csak a mandátum lejártáig véd, és ezalatt csak nyugszik az ügy, nem évül el.
– Mivel a szocialista politikust tavaly nem került be az Országgyűlésbe, az eljárás újra indulhatott – közölte Fazekas Géza.
Az MSZP-s politikus bűnösségének gyanúját is felvető közokirat-hamisítási ügyben két másik érintett, a cégbírósági eljárást intéző Dobrossy István ügyvéd és a munkaszervezetet vezető Vámosi Róbert ellen már született elmarasztaló ítélet. Az ügyvédet és a munkaszervezeti vezetőt az eljáró bíróság több százezer forintos pénzbüntetéssel sújtotta. Az elítéltek a Legfelsőbb Bírósághoz fordultak, amely januárban közokirat-hamisításért megrovásban részesítette őket. – Ez az elmarasztalás is hozzájárult ahhoz, hogy Juhászné felelőssége felmerüljön abban, hogy a könyvvizsgálóváltás valótlan adattal kerüljön be a közhiteles cégnyilvántartásba – fejtette ki Fazekas Géza.
Szijjártó Péter reagált a CNN riporterének álhírterjesztő kijelentésére