A súlyos bűncselekmények gyanúját felvető beszerzések mellett számos egyéb kétes üzletbe is belevágott a Honvédelmi Minisztérium (HM) médiacége az előző választási ciklusban – tudta meg lapunk. Piaci ár fölött, tizenötmillió forintért vásárolt a honvédelmi tárca vagyonkezelésében lévő HM Zrínyi Nonprofit Kft. például vágógépet és archiváló berendezést a szaktárca katonai filmstúdiója számára, de gyanús módon szereztek be egy toborzóbuszt is a cégen keresztül. A jármű vázára, felépítményre és technikai eszközökre kiírt pályázatra három ajánlatot vártak, de végül csak egyetlen ajánlattevőt hívtak be a társaság vezetői.
Gyakoriak voltak az indokolatlan visszafoglalkoztatások is. A cég pénzén kiadott Magyar Honvéd című hetilap főszerkesztőjét például úgy váltotta le a társaság korábbi ügyvezetője 2008 nyarán, hogy egyben kinevezte az újság tanácsadójának. Ezért a tevékenységéért pedig számlára havi fizetést kapott egy magáncég alkalmazottjaként.
Emlékezetes, ennél a társaságnál foglalkoztatták vissza Fapál Lászlót, a HM egykori közigazgatási államtitkárát is, aki azóta előzetes letartóztatásba is került, mert felmerült, hogy kenőpénzeket fogadott el alvállalkozóktól a szaktárca vaskos megbízásaiért. Mint arról beszámoltunk, eddig több mint húsz bűncselekményt sikerült beazonosítani kizárólag a rendelkezésre álló iratok alapján a HM Zrínyi Kft. azon tevékenységével kapcsolatban, amelyet az előző, szocialista kormányok alatt folytatott. Az egyik ilyen – a szaktárca által gyanúsnak ítélt – szerződést a Capital és Cash Gazdasági Tanácsadó Kft.-vel kötötték meg szaktanácsadásra, amelyért havonta 600 ezer forintot számlázhatott a cég.
A HM átvilágítóinak gyanúja szerint az MSZP közeli üzletember, Suha György és cége sem teljesített. Suhát mint igazságügyi szakértőt 2005. december 19-én bízták meg a Zrínyi 2005-ös kommunikációs tevékenységének igazságügyi felülvizsgálatával, szakértői tanulmány készítésével és annak szóbeli prezentációjával. Ezért az ELTE utolsó KISZ-titkára nyolcmillió forintot számlázhatott. A teljesítés a szerződés aláírását követő kilenc napon belül volt esedékes, a szakértői jelentés azonban nem található a Zrínyi Kft.-nél. Suha cégével, a Multi Marketing Grouppal is szerződést kötött a szaktárca médiacége az előző ciklusban 2006-os PR-tevékenység elemzésére, és a PR-tevékenység megvalósítási tervének elkészítésére hatmillió forintért.
A tanulmánynak viszont nyoma sincs a társaságnál. Három nappal később újabb szerződést kötöttek a Multi Marketinggel; 2005. december 23-án a Magyar Honvédség 2006-os kommunikációs tevékenységének megtervezésére. A tanulmányt hat napon belül kellett leadnia Suhának.
Ezért 8,4 millió forintot fizettek ki a vállalkozónak.
Orbán Viktor: Ez a legsötétebb óra, amiben vagyunk