A Pécsi Ítélőtábla ezzel részben megváltoztatta az elsőfokú határozatot, a Tolna Megyei Bírósága ugyanis januárban első fokon hivatali visszaélés miatt hétszázötvenezer forintos pénzbüntetésre ítélte, de a sikkasztás és a bírósági eljárásban elkövetett vesztegetés vádja alól bűncselekmény hiányában felmentette Dombóvár első emberét. A táblabíróság azonban nem fogadta el a megyei bíróság és a védelem azon érvelését, hogy Szabó azért nem követett el sikkasztást, mert a pénzátutalásokkal összefüggésben semmiféle vagyoni előnye, haszna nem származott, és a megbízó sem szenvedett vagyoni hátrányt. A tanácsvezető bíró a határozat indoklása során rámutatott, az önkormányzat pénzügyi szabályozása az irányadó, amely meghatározza, hogy a polgármester mekkora öszszeg felett rendelkezhet.
*
Az összesen 211 millió forintot pedig csak testületi felhatalmazás alapján utalhatták volna át a Gunaras Rt.-nek és a Kapos Kht.-nak. A táblabíróság szerint ennek hiányában a pénz felett a polgármester a sajátjaként rendelkezett, és így elkövette a kétrendbeli sikkasztás bűntettét. A táblabíróság a másik két vádpontban osztotta a Tolna Megyei Bíróság álláspontját.
Az ítélet indoklása után Makai Lajos tanácsvezető bíró közölte, mivel első- és másodfokon részben ellentétes ítélet született, mind a vádhatóság képviselője, mind a védelem fellebbezhet a kihirdetett határozat ellen. A felek ezt meg is tették: Soltiné Káli Katalin ügyész végrehajtandó szabadságvesztés kiszabását és közügyektől eltiltást kért Szabó Lorándra, a védelem pedig a polgármester felmentésért fellebbezett.
Pedig Magyarral foglalkozni KELL!