Munkásokat keresnek Szabolcsban

2011. 07. 13. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Nemzetgazdasági Minisztérium pályázatainak köszönhetően júliustól közel száz új munkahely létesül a súlyos foglalkoztatási gondokkal küzdő Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében. Vásárosnaményban a Berwin Ruhagyár Zrt. vesz fel ötven dolgozót, Csengerben pedig a cipőgyártással foglalkozó Josef Siebel Kft. növeli a létszámot – közölte Czomba Sándor foglalkoztatáspolitikai államtitkár a támogatási szerződések aláírását követően Csengerben.
Vásárosnaményban a munkaügyi központoknál évek óta elérhető bér- és járuléktámogatás segítségével fejlesztenek. Csengerben pedig a mikro-, kis- és közepes vállalkozások számára kiírt munkahelyteremtő pályázaton nyertek közel 85 millió forintot létszámbővítésre, illetve -megtartásra. A márciusban lezárult ötmilliárd forint keretöszszegű pályázaton az Észak-Alföld régióból 71 cég nyert közel 1,1 milliárd forintnyi támogatást 674 munkahely létrehozására. A legtöbb forrást Szabolcs-Szatmár-Bereg megye vállalkozói nyerték el, ott 35 pályázó összesen 960 millió forintot fordíthat 364 munkahely létrehozására. A program emellett további ezer ember munkahelyének megőrzéséhez is hozzájárul, mivel a támogatás igénybevételének feltétele a teljes dolgozói létszám megtartása – tájékoztatta lapunkat Rezsőfi István, a területileg illetékes munkaügyi központ igazgatója.
A tavaly közel 15 milliárd forintos forgalmat és 814 millió forintos nyereséget elért Josef Siebel érdekeltségei munkahelyteremtő támogatásból 43 új állást létesítenek, így több mint 600 fő dolgozik majd a csengeri cipőgyárban. A munkavállalók nagyobb részét az 560 embert alkalmazó gyártóbázis, a Szamos Cipőipari és Kereskedelmi Kft. foglalkoztatja. A cég egy másik pályázaton is sikeresen szerepelt, 174 millió forintos gépbeszerzésükhöz 47 százalékos támogatást nyertek – tájékoztatott Juhász János, a német érdekeltségű társaság ügyvezetője. A pénzből számítógép által vezérelt szabászgépeket vesznek, így jelenlegi napi négyezerről nyolcezer párra nő a kapacitás, de jövőre a tizenkétezer páros termelés is elképzelhető.
A vásárosnaményi létszámbővítés kapcsán Czomba Sándor kiemelte: az angol érdekeltségű ruhagyár két éve még leépített, három magyarországi gyárát bezárta, és Kínába helyezte át a termelés jó részét. Egyedül a vásárosnaményi üzem maradt meg, az is csak úgy, hogy két éve munkahelyteremtő támogatásban részesítették. Most viszont újra látnak fantáziát az európai piacban, és fejlesztenek. A bér- és járuléktámogatás segítségével hatvan dolgozót vesznek fel, elsősorban nőket. Az új munkahelyek létrehozását mintegy 35 millió forinttal támogatja a Munkaerő-piaci Alap.
Kaska Zoltán, a Berwin Ruhagyár Zrt. termelési igazgatója közölte: az angol Berwin & Berwin Ltd. magyarországi vállalatának tavaly 3,55 milliárd forint volt az árbevétele, aminek 98 százalékát brit, német és olasz export tette ki. A mostani létszámbővítésre azért van mód, mert az anyacég megszerzett egy olyan német vállalatot, amelynek Afrikában és Észak-Amerikában jelentős exportpiacai vannak, így a bővítés folyamatos lehet a következő években – közölte lapunkkal a termelési igazgató.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.