Kulcsár Attila exbróker tanúkénti meghallgatásával folytatódott a Pesti Központi Kerületi Bíróságon tegnap az a polgári per, amelyet a Betonút Rt., illetve jogutódja, a DBI Ingatlanhasznosító Kft. indított a K&H Equities ellen. A polgári per – a büntetőperhez hasonlóan – immár nyolc éve húzódik. A DBI mint a brókerügy legnagyobb károsultja mintegy tizenegymilliárd forintot követel a banktól, amiért a 2001 és 2003 között befektetési céllal odautalt pénzét máig nem kapta vissza.
Kulcsár Attila tegnap tanúként elismerte, hogy valóban történtek jogosulatlan értékpapír-tranzakciók és pénzmozgások, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy ez nemcsak az ő károkozására vezethető vissza, hanem a K&H Equities, illetve az anyabank egyes vezetőinek tevékenységére is. A volt bróker szerint nem az ő hibája és felelőssége, hogy a bank időhúzása miatt mára a kamat kétszer annyira (húszmilliárd forintra) rúg, mint maga a követelt összeg. Kulcsár jogosnak nevezte a DBI követelésének egy részét, és szerinte elképesztő, hogy a K&H által eddig jóvátételként kifizetett 11 milliárd forintot olyanok kaphatták meg, akiknek nem is keletkezett valódi káruk.
A bíróság július 28-án várhatóan részítéletet hoz az ügyben, amelyben a követelés egy részének, 3,8 milliárd forintnak és kamatainak a sorsáról dönt majd.
Ismeretes, 2003 nyarán, amikor a húszmilliárdos sikkasztási botrány kipattant, a Betonútnak több mint tízmilliárd forintja ragadt a brókercégnél, és ezt a követelést utóbb a DBI vette át. A Betonút, majd a DBI tulajdonosa egyébként Dunai György, aki maga is vádlottja a büntetőügynek. A Betonút vezetője pedig az ügy egy másik vádlottja, a korábban MSZP-s fővárosi képviselőként is megismert Garamszegi Gábor volt.
Megérkezett a konvoj az ország karácsonyfájáért – videó