A bizottság felhívta a figyelmet a mindenkori magyar miniszterelnök felelősségére. Mint elmondták: ennek jegyében többen – például gróf Batthyány Lajos is – a mártírhalált is vállalták. Gyurcsány szerintük ezért nem teheti meg, hogy nem vállalja a felelősséget. A Civil Jogász Bizottság abban bízik, hogy a március 15-i nemzeti ünnepen a rendőrség nem korlátozza majd az állampolgárok kétharmados törvényben lefektetett gyülekezési jogát.
Völgyesi Miklós, a Civil Jogász Bizottság elnöke szerint a feljelentésben szereplő cselekmények miatt Gyurcsány Ferencnek „meg kell fontolnia” a lemondását. A feljelentésben a gyülekezési szabadság megsértését azzal indokolják, hogy Gyurcsány Ferenc tehető felelőssé azért, hogy a Fidesz október 23-i ünnepsége után a rendőrség „összekeverte” a békésen tüntetőket a radikális magatartást tanúsítókkal, s az ezt követő akciók „véres és brutális végrehajtásáért” is.
A sok ember életét veszélyeztető emberölés bűntettének kísérletében szerintük Gyurcsány Ferenc azért vonható felelősségre, mert a rendőrség olyan eszközöket vetett be a tömegoszlatások során, amelyek az emberi élet kioltására is alkalmasak lehetnek. Ezek közé sorolták a gumilövedékeket és a gázgránátokat.
Fővárosi Főügyészség: a feljelentés elbírálása folyamatban van
Erre az ügyészség így reagált: megérkezett a Budapesti Nyomozó Ügyészségre a Civil Jogász Bizottság feljelentése. A Fővárosi Főügyészségen a távirati iroda megkeresésére azt a tájékoztatást adták, hogy „a feljelentés elbírálása folyamatban van, annak tárgyában az ügyészség törvényes határidőn belül intézkedni fog”. Közlésük szerint a döntésükről tájékoztatást adnak.
Daróczi: Nonszensz a feljelentés
Daróczi Dávid kormányszóvivő szerint szakmailag és emberileg egyaránt nonszensz a feljelentés, aminek a miniszterelnök „áll elébe”. Nyilvánvaló pártpolitikai támadásról van szó – kommentálta a Civil Jogász Bizottság feljelentését a szóvivő.
(hírTV, MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.