Az ügyintézési határidőbe nem számítanak bele a különböző eljárási cselekmények és a szakhatóságok megkeresése – mondta Barabás Csilla. Tájékoztatása szerint a hozzátartozókkal már sikerült felvenni a kapcsolatot, jelenleg az időpont egyeztetése folyik, amikor a meghallgatásukra sor kerülhet. Ettől kezdve számít a 60 napos határidő, amikor megteszik a nyilatkozatot, hogy kívánnak-e pert indítani vagy sem. Ha nem élnek a perindítás jogával, a gyámhivatalnak akkor kell kezdeményeznie a bírósági eljárást, ha már beszerezte a szükséges iratokat, orvosi véleményeket – tette hozzá.
Toller László országgyűlési képviselő, Pécs egykori polgármestere 2006 júniusában szenvedett maradandó sérüléseket egy közúti balesetben Dombóvár közelében, azóta éber kómás állapotban van. A jelenlegi szabályok szerint ilyen helyzetben az országgyűlési képviselő akkor veszíti el mandátumát, ha meghal, vagy a cselekvőképességét korlátozó gondnokság alá helyezik.
A cselekvőképtelenség megállapítását egy azóta már magát felfedő állampolgár kezdeményezte egy, a pécsi gyámhivatalhoz 2007. november 16-án elküldött névtelen elektronikus levelében. Mint mondta: kezdeményezését nem rosszindulat vagy politikai cél motiválta, Toller László választókörzetének lakójaként kívánta a „kialakult szerencsétlen helyzetet” megoldani. A pécsi önkormányzat elfogultságot jelentett az ügyben, ezért a közigazgatási hivatal a szekszárdi gyámhivatalt jelölte ki az eljárás lefolytatására.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.