Az Albert házaspár arról szavaztatná az embereket, hogy ne vezessék be Magyarországon a „mindenki által kötelezően választandó, üzleti alapon működő több-biztosítós egészségbiztosítást”. A kezdeményezést támogatja a Liga, a Munkástanácsok, az Egészségügyben és Szociális Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezete, a Nagycsaládosok Országos Egyesülete, a Levegő Munkacsoport, a Magyar Orvosi Kamara, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége, valamint a Védegylet is. Palkovics Imre, a Munkástanácsok Országos Szövetségének vezetője a kormányközeli Népszabadsággal közölte, hogy egyelőre nem sietnek az aláírásgyűjtő ívek benyújtásával, mert mindenképpen szeretnék elkerülni, hogy a több-biztosítós modell bevezetése elleni népszavazást a nyári időszakra tűzzék ki.
A szervezők már a múlt hónapban bejelentették, hogy az íveket úgy 360 ezren, vagyis a minimálisan szükséges kétszázezernél jóval többen írták alá, ám azokat csak a határidő lejártakor, vagyis április 12-e körül kívánják hitelesítésre benyújtani. Palkovics közölte, hogy az aláírások gyűjtését – bár kisebb intenzitással – addig is folytatják. Így a referendumot számításaik szerint – az esetleges kifogásokra is figyelemmel – szeptember és november között tarthatják.
Időközben több kormánypárti politikus hangoztatta, hogy az újabb népszavazás nem lenne hatással az egészségbiztosítási pénztárakról február 11-én elfogadott törvényre, mert abban szó sincs több, kötelezően választandó és egymással versengő biztosítóról, csupán több pénztárról. Az egészségügyi miniszter ezért levélben kérte Albertékat, hogy álljanak el a kezdeményezéstől. Erre válaszul a házaspár újabb kérdést terjesztett be az OVB-hez, amely szerint a nyereségérdekelt magánbefektetők még kisebbségi tulajdont sem szerezhetnének a pénztárakban. Ezt február utolsó napján hitelesítették, ám a jogorvoslati határidő még nem járt le, így az OVB határozata nem jogerős. Az eddigi tapasztalatok alapján elképzelhető, hogy ezt a kezdeményezést is megtámadja valaki az Alkotmánybíróságnál.
Alkotmányjogászok és biztosítási szakjogászok vizsgálták, hogy az Albert házaspár eredeti kérdése is alkalmas-e az elfogadott törvény módosításának kikényszerítésére, és arra a következtetésre jutottak, hogy igen – állítja Palkovics. Csak játék a szavakkal – tette hozzá –, ha valaki azzal érvel, hogy nem több biztosítóról, hanem több pénztárról van szó. Így szerinte egy érvényes referendum után az egészségbiztosítási pénztárakról szóló törvényt is hatályon kívül kell helyezni.
(Népszabadság)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.