Kínai diákok tanulnak a Szolnoki Főiskolán

Tizenöt kínai diák kezdheti meg tanulmányait költségtérítéses formában a Szolnoki Főiskolán szeptemberben, az előkészítő program elvégzése után – közölte az intézmény angol nyelvű üzleti képzéseinek vezetője csütörtökön.

MNO
2008. 05. 08. 13:36
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szacsúri László hozzátette: a költségtérítéses hallgatók toborzása Kínában élő képviselőjükön keresztül történik, az ő munkája eredményeként vették fel a diákokat az április első felében lefolytatott felvételi interjúk alapján.

A kínai fiatalok az előkészítő sikeres befejezése után két, angol nyelven oktatott alapképzési szakon – nemzetközi gazdálkodási, turizmus-vendéglátás – tanulnak, a diplomát az előkészítővel együtt négy év alatt szerzik meg.

A Szolnoki Főiskola angol nyelvű üzleti képzéseinek vezetője elmondta, valamennyi felvételt nyert hallgató úgy nyilatkozott, hogy a diploma megszerzése után vissza kíván térni hazájába, Kínába. A tervek szerint május végén érkeznek, és azonnal el is kezdik a számukra előírt felkészítő programot. A magyar felsőoktatási intézmény kínai képviselője június végére újabb huszonöt-harminc jelentkezőt ígér, akik közül előreláthatóan többen a képzést is elkezdhetik szeptemberben.

A képviselő jutalékát a diákok tandíjából, a sikeresen elvégzett félévek után kapja, ez érdekeltséget teremt arra, hogy a vele való együttműködés tartós és folyamatos legyen – jegyezte meg Szacsúri László, hozzáfűzve: mindenképpen szeretnék elkerülni, hogy – mint a legutóbb Pécsről – tőlük is „eltűnjenek” kínai diákok.

A hallgatók toborzása mellett a Szolnoki Főiskola más módon is megkezdte kiépíteni kínai kapcsolatait tavaly szeptemberben, amikor az intézmény rektora egy hivatalos magyar delegáció tagjaként járt az ázsiai ország több nagyvárosában.

Ez a „vonal” a megyét és a várost felkereső kínai delegációk bemutatkozása nyomán alakult ki, és jelenleg is bővül. A Szolnoki Főiskola már együttműködési megállapodást kötött a Tiencsini Kereskedelmi Egyetemmel, a Sanhszi Egyetemmel, és további intézményekkel is hasonló egyezmények vannak előkészületben. Ezek a megállapodások a közös tudományos munkáról, oktatók és hallgatók cseréjéről, illetve kínai állami ösztöndíjak megpályázásáról szólnak.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.