A 80 ezer forint – ennyiért dolgozik a csecsemőápoló – kétharmada sincs a 125 ezer forintos nettó átlagkeresetnek. Fele a szellemi szabad foglalkozásúak nettó átlagkeresetének, de a csecsemőápolónál az átlagos fizikai dolgozó is többet visz haza tízezer forinttal. Az alacsony bérek elől az orvosok és az egészségügyi szakdolgozók külföldre menekülnek, vagy felhagynak a gyógyítással. Az Egészségbiztosítási Felügyelet képviselője a Születés Hete nyitónapján azt mondta: a legtöbb panasz a szülészeti osztályokról érkezik.
„Borzasztó az a helyzet, ahol az életben maradásukért küzdenek a szülészetek, és ezért is nem tudunk negatívan beszélni róluk, hogy bezzeg...mert úgy látszik, hogy a fenntartásuk is veszélybe kerül, például amikor több száz szülésznőt engednek útjára, akik keresik azt, hogy hogyan tovább.” – nyilatkozta a Hír Televíziónak Haas György a Születés Hete elnevezésű programsorozat alapítója.
Nem sokkal könnyebb a gyeden, gyesen lévő anyák helyzete sem. A két éves korig járó gyermekgondozási díj nem lehet magasabb a mindenkori minimálbér kétszeresének 70 százalékánál. Ez a felső határ 2008-ban havi 96.600 forint – bruttóban. A gyes a 2. és a 3. év betöltése között jár. Összege azonos a minimál-nyugdíjéval, ami idén 28 500 forint.
A miniszterelnök és felesége lerövidítené a gyed és a gyes időszakát. Az európai példákra hivatkoznak, amelyek szerint azokban az országokban magas a gyermekvállalás, ahol a nők hamar visszamennek dolgozni részmunkaidőben. Arató András, a Szülészeti és Gyermekgyógyászati Szakmai Kollégium tagja szerint a gyermek harmonikus fejlődése igényli a nyugodt otthoni környezet, ezért ő inkább kitolná a gyed és a gyes korhatárát.
(hírTV)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.