Várhatóan komoly vita alakul ki a közgyűlésen a Markhot Ferenc Kórház privatizációja miatt, azonban az ülés nem kezdődhetett el, mert a helyi rendőr-főkapitányság egyik illetékese a közgyűlés kezdetén közölte: mindenkinek azonnal el kell hagynia a termet, mert 8.44-kor ismeretlen telefonáló bombamerénylettel fenyegette meg a grémium vezetőit és vendégeit. Petrovics András, Eger rendőrkapitánya az ülés megkezdése előtt jelentette be, hogy egy jelzés szerint a megyeházán bombát helyeztek el, ezért mindenkit megkért arra, hogy hagyja el az épületet. Egyelőre mindenki az utcán várakozik, a rendőrök komoly erőkkel érkeztek a helyszínre és vizsgálják az épületet. A bejelentés szerint ugyanis több robbantást helyezett kilátásba a betelefonáló.
A rendőrség 11.05-kor befejezte az épület átvizsgálását, bombát azonban nem találtak. A biztonságra való tekintettel az egyenruhások – a negyven képviselő kivételével – mindenkit megmotoztak és bejelentették, hogy csak korlátozott számban mehetnek az ülésterembe.
Szabó Pál, a kórházvédők elnöke a bombariadó szünete alatt portálunknak elmondta: a héten a Markhot Ferenc Kórház menedzsmentje utasítást adott arra, hogy ürítsék ki a kórtermeket. Állítása szerint nyolc osztályon – többek között a kardiológián, a röntgenen, a belgyógyászaton, a sürgősségi betegellátáson – nem tud a HospInvest gyógyító személyzetet kiállítani. Péntek éjféltől rendőri védelem alá helyezi a kórházat, és illetéktelenek nem tehetik be a lábukat – mondta Szabó. Úgy gondolja, a kórházkiürítés és a civilek távol tartása újabb bizonyíték arra, hogy a magántársaság képtelen ellátni azt a feladatot, amit az éjjel munkanélkülivé tett orvosok, szakasszisztensek kiválóan láttak el. Felhívta a figyelmet: a történtekért egyedül Soós Tamás megyegyűlési elnököt terheli politikai és erkölcsi felelősség.
Büntetőfeljelentést tett Cser Ágnes
Cser Ágnes, az Egészségügyben Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének (EDDSZ) elnöke beszédet mondott az összegyűlt tömeg előtt, és emlékeztetett: eleve törvénytelen a szerződés, hiszen a februári pályázati kiírást – amit a HospInvest márciusban megnyert – a Heves Megyei Bíróság jogerősen semmissé nyilvánította. Cser Ágnes pénteken korábbi közlésének megfelelően megtette a büntetőfeljelentést hivatali visszaélés és hűtlen kezelés miatt a Heves Megyei Önkormányzat 21 képviselője (20 MSZP-s, egy független) ellen.
Hozzátette: március 27-én nem lett volna szabad aláírni a szerződést egy érvénytelen pályázat alapján.