Gelencsér Attila (Fidesz) pénteken ezt azzal indokolta, hogy így jóval több iskola, óvoda és bölcsőde juthatna pályázati forráshoz, az oktatási intézmények fejlesztésére még rendelkezésre álló ötmilliárd forint regionális forrás pályázati kiírásának megváltoztatása, az integrációhoz kötött részvétel feloldása esélyt adna az önállóságukhoz, szakmai függetlenségükhöz ragaszkodó kisiskoláknak a megmaradásra. Mint arról beszámolt, a régiók közül egyedülálló integrációs kényszer feloldása Somogyban – a megyeszékhely kivételével – 11 ezer tanulónak, az iskolák 60 százalékának sorsát befolyásolhatja kedvezően. Hangsúlyozta: nem egyéni akcióról van szó, nem is politikai érdek vezérli, amikor szót emel a somogyi kisiskolák önállóságáért.
A közgyűlés elnöke emlékeztetett arra, hogy alig egy héttel ezelőtt Bajnai Gordon nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszternek személyesen adta át azt a levelet, amelyet 81 somogyi polgármester és 25 intézményvezető írt alá azt kifogásolva, hogy intézményük kimaradt a regionális fejlesztési támogatásból, miután nem voltak hajlandók feladni az önállóságukat. A miniszter szerint a pályázati kiírást csak a regionális tanács változtathatja meg, ezért ezt most a tanács elnökétől és tagjaitól kérte – tette hozzá. Közölte: az integrált intézmények számára kiírt pályázaton tizenegy somogyi közoktatási intézménynek – közel negyven iskolának, óvodának és bölcsödének – jut a megítélt kilencmilliárd forint felújítási forrásból.
Gelencsér Attila elmondta: azt is kezdeményezte, hogy a már elnyert pályázati támogatások meghagyása mellett oldják fel a pályázó intézmények integrációját. Dönthessék el a települések, hogy mi szolgálja jobban az alapfokú oktatás helyzetét, maradhasson meg az iskolák neve, szakmai és pénzügyi önállósága.
Feigli Ferenc (MSZP), a Dél-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács elnöke azt mondta: nem érti Gelencsér Attilát, hiszen neki, mint a megyei közgyűlés elnökének, az egész megyéért felelős politikusnak különösen örülnie kellene annak, hogy Somogy a legnagyobb mértékben részesült a rendelkezésre álló keretből első körben kiosztott 20 milliárd forintos fejlesztési forrásból. A dél-dunántúli régiót példaként említik, az integrált oktatást támogató pályázatot más régiók követendőnek tekintik, mert ezzel pont az a cél, hogy azok az intézmények, amelyek egyébként integráció nélkül nem tudnák fenntartani magukat, megmaradhassanak, és még plusz forrásokat is kapnak. Akkor ezzel mi a probléma? – tette fel a kérdést a regionális fejlesztési tanács elnöke.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.