Steiner Pál elmondta, hogy a találkozón a szocialisták nevében ismertette javaslataikat az önkormányzat idei költségvetésének elfogadási feltételeiről. Ezeket azonban nem kívánta részletezni. Kifejtette viszont, hogy javaslatuk szerint a koalíció párhuzamosan egyeztetne politikai és szakmai téren. Amikor a politikai feltételekben megegyeznek, megvizsgálják, miként lehetne azt érvényesíteni a költségvetés tervezetében. Arról, hogy végül is az MSZP és az SZDSZ miként szavaz majd a költségvetésről a közgyűlésben, javaslatuk szerint a végső szót a koalíciós egyeztető tanács mondaná ki. Hozzátette, hogy az MSZP-frakció jövő kedden alakítja ki álláspontját arról, hogy a csütörtöki közgyűlésen miként voksoljanak. Ha addig nem jön létre koalíciós megegyezés a büdzséről, nem fogják támogatni a tervezet „napirenden tartását” – jelentette ki.
John Emese SZDSZ-frakcióvezető közölte: a főpolgármester-helyettesek és a koalíciós frakcióvezetők egyeztetésén elsősorban arról beszéltek, hogy a politikai egyeztetés miként támogathatja a koalíciós költségvetési szakértők tárgyalásait, illetve ez hogyan valósulhat meg. Megjegyezte, hogy a költségvetést érintő konkrét igényeket mindkét oldalon a szakmai tárgyalódelegációk képviselik. Hozzátette, ha a politikai egyeztetés érinti a büdzsé tervezetét, akkor a konkrét tétel megjelenik majd a szakmai egyeztetésen. Példaként említette: régóta szó van arról, hogy létrehozzanak egy ifjúsági központot az ifjúsággal foglalkozó civil szervezetek tevékenységének koordinálására. Az ilyen javaslatok a költségvetés szakmai tárgyalódelegációjában hangzanak majd el – fűzte hozzá.
John Emese elmondta, hogy a büdzsé tervezete, amelyet a főpolgármesteri hivatal készített, „nem szentírás”, lehet módosítani, a keretek azonban adottak. A frakcióvezető hangsúlyozta, számításba kell venniük azt is, hogy a fejlesztéseknek, például az egészségügyi, az oktatási vagy a kulturális ágazatban később működési költségigényük lesz.
Szabadai Viktor, az SZDSZ szakmai tárgyalódelegációjának vezetője a politikai egyeztetéssel párhuzamosan tartott szakmai megbeszélést követően elmondta, hogy ezúttal az önkormányzat működését érintő felvetésekkel foglalkoztak. A javaslatukat mindkét frakció áttekinti, s ezután a jövő pénteken folytatják az egyeztetéseket. Megjegyezte, jelenleg annak nagyobb az esélye, hogy jövő héten csütörtökön nem dönt a közgyűlés a költségvetésről.
Demszky Gábor főpolgármester a mintegy félszáz téma között a Fővárosi Közgyűlés jövő csütörtöki ülésének napirendjére tűzte az önkormányzat ez évi költségvetési javaslatát. Ez 531 milliárd forintos kiadási, 485 milliárdos bevételi főösszeget és a hitelek felvételével finanszírozandó 45 milliárd forintos hiányt tartalmaz. A Főpolgármesteri Kabinet e heti ülésén azonban már megfogalmazódott, hogy a büdzséről március 5-én rendkívüli ülésen tárgyalnak, mivel jövő csütörtökön a közgyűlés várhatóan nem dönt a büdzséről.
Az önkormányzat 67 tagú közgyűlésében minimum 34 szavazatra van szükség a költségvetés elfogadásához. Az MSZP-SZDSZ-koalíció a választáson éppen ennyi mandátumot szerzett. Hunvald György (MSZP) képviselő az erzsébetvárosi ingatlanügyekkel kapcsolatban előzetes letartóztatásba került, így patthelyzet jött létre. E szerint a minősített többséget érintő minden kérdésben, ilyen a közgyűlés napirendje is, minimum 34 szavazattal lehet dönteni. Ehhez arra van szükség, hogy vagy az MSZP-SZDSZ, vagy a Fidesz-KDNP-MDF tömbből egy képviselő az adott ügyben átszavazzon a másik oldalra. A költségvetést azonban általában az ellenzékiek nem szokták megszavazni.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.