Vasutasok tüntetnek a MÁV-hotelekért a székház előtt +Képek

A négy vasutasüdülőt üzemeltető MÁV Lokomotív Hotels Zrt. megmaradásáért kezdtek demonstrációt a cég dolgozói pénteken a MÁV Zrt. Andrássy úti székháza előtt. A dolgozók azt kifogásolják, hogy a MÁV igazgatósága a társaság jogutód nélküli megszüntetéséről döntött. • Hatvan üdülőjét adná el a MÁV

MNO
2009. 02. 20. 10:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az üdülők nyereségesen üzemeltethetők – mondta az MTI-nek a szervező Szilágyi Csaba Zsolt, a Vasutasok Szakszervezetének titkára. A nyilvános fellépést azért péntekre időzítették, mert szombaton jár le az a 15 napos határidő, amíg a cégnek egyeztetnie kell a szakszervezettel és az üzemi tanáccsal a megszüntetésről.


Sigulinszki Tibor, a MÁV Zrt. szóvivője az MTI-nek elmondta: a MÁV azért akarja megszüntetni a vasutasüdülők működtetésére négy éve létrehozott céget, mert az – az elvárásokkal szemben – évek óta veszteségesen üzemelteti az üdülőket. A MÁV a jelenlegi gazdasági helyzetben nem tudja finanszírozni a cég veszteségét – tette hozzá.

Fotók: Székelyhidi Balázs



A négy üdülő Balatonbogláron, Vonyarcvashegyen, Gárdonyban és Mezőkövesden található. A demonstrálók kifogásolják, hogy nem kapták meg a januári fizetésüket, és úgy tudják, hogy a MÁV Lokomotív Hotels Zrt. a decemberi közterheket sem fizette meg. A dolgozók petíciót írtak a MÁV Zrt. vezérigazgatójának, a portfóliókezelési vezérigazgató-helyettesnek, valamint a humánerőforrás-igazgatónak. Ebben jelzik, hogy szerintük a négy vidéki üdülő felett felesleges a fővárosi központ felügyelete, amely 7-9 fővel, bérelt irodában és megbízott könyvelő céggel működik. Úgy vélik, az üdülők önmagukban gazdaságosan tudnának működni, esetleg egy olcsóbb ernyőszervezetet is elbírnának.

A konfliktus előzménye, hogy az igazgatóság január 19-én, az alkalmazottak szervezeteinek megkérdezése nélkül határozta el a cég megszüntetését, ezt a szakszervezet a bíróságon megtámadta, ezért vált szükségessé a február 6-i határozat, amely után 15 nap áll rendelkezésre a konzultációra. A céginformáció a MÁV Lokomotív Hotels Zrt. 2007. évi mérlegét tartalmazza. Ebben a nettó árbevétel 467 millió forint, az üzemi eredmény mínusz 134 millió, míg az adózott eredmény mínusz 142 millió forint.

Sigulinszki Tibor az MTI-nek elmondta, hogy a MÁV Zrt. az üdülők üzemeltetésére négy év alatt 1,3 milliárd forintot fordított. A szóvivő hangsúlyozta: a vasúttársaság alaptevékenységébe nem tartozó üdülők működtetésére nem tudnak évi 216 millió forintot költeni. A társaság alapító okiratában is megfogalmazott elvárás a piaci alapon történő működtetés, aminek a Lokomotív Hotels Zrt. nem felelt meg.

Sigulinszki Tibor elmondta: az üdülők üzemeltetéséről tárgyalást folytatnak majd a szakszervezetekkel, céljuk a piaci alapon történő működtetés. A szóvivő megjegyezte: ha az ott lévő szakszervezet nem akadályozta volna meg a felszámolási folyamatot, akkor a MÁV Lokomotív Hotels Zrt. dolgozói már megkaphatták volna a személyenként mintegy 1 millió forint végkielégítést. Ugyanakkor az sem kizárt, hogy egy másik üzemeltetési formában a dolgozókat tovább foglalkoztatják – tette hozzá.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.