A Fidesz vezérszónoka szerint jelenleg két, ugyanarra a logikára hangszerelt válságkezelő program versenyez a parlamentben. Az egyik egy hiteltelen kormányé, míg a másik egy volt kormánypárt „plagizált, támogatás nélküli” programja.
A képviselő a Reformszövetség javaslatairól, úgy vélekedett, hogy az kiemelkedik a többi közül, de a független szakértők által készített anyag nem számol azzal, hogy Magyarországon nemcsak gazdasági, de komplex politikai, hitelességi és erkölcsi válság is van, ezért a javaslatcsomag önmagában nem alkalmas a helyzet kezelésére. Hozzátette: a javaslatok hátterét alkotó helyzetelemzéssel egyetértenek, mert Magyarországon nemzetközi összehasonlításban is kiugróan magas az állami újraelosztás mértéke. Megjegyezte, hogy az államháztartási hiány 2002 és 2006 között éves átlagban a GDP nyolc százalékát tette ki – ilyen mértékben egyetlen uniós országban sem emelkedett az államadósság. Megjegyezte, hogy egyúttal kiemelkedően magasak az adóterhek.
A Fidesz vezérszónoka emlékeztetett arra, hogy 2006-ban a választásokat követően a kormány visszavonta a korábban elfogadott adótörvényeket. Véleménye szerint az anyag több elhibázott és erőltetett javaslatot is tartalmaz. Ezek közül kiemelte azt a felvetést, amely szerinte az állami vagyon erőltetett privatizációját célozza. Hozzátette: a kis- és középvállalkozásokra vonatkozó javaslatok között viszont olyanok is vannak, amelyeket korábban a Fidesz is megfogalmazott. A képviselő az előterjesztés sajátosságának nevezte, hogy olyan problémákat sorol fel, amelyek az MSZP–SZDSZ-koalíció alatt keletkeztek.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.