Tatai-Tóth András (MSZP) azt mondta a felvetésre, hogy folyamatban lévő vizsgálatba nem kellene beavatkozni, és akkor kérjenek tájékoztatást, ha már lezárult a vizsgálat. „Nem látom az ügynek azon jelentőségét, amely a bizottságot érintené” – fogalmazott.
Almássy Kornél (független) arra hívta fel a figyelmet, hogy lezárult a vizsgálat, és az oktatási tárca megtette a szükséges jogi lépéseket. Javasolta, hogy ne csak a tárca képviselőjét hívják meg, hanem hallgassák meg a Katapult Mentorprogramét is. Kapcsolódott képviselőtársához Révész Máriusz is, aki azt mondta, közös állásponton van Tatai-Tóth Andrással abban, hogy a vizsgálat lezárulta után kell tájékoztatást kérni. Hiller István maga jelentette be, hogy a vizsgálat lezárult és a vizsgálati anyag elkészült – közölte.
Szabó Zoltán (MSZP) kifejtette: ha a bizottság kisebbségi oldala meghallgatást kezdeményez és ehhez megvan a szükséges számú aláírás, akkor ki kell tűzni a meghallgatást. Abban ugyanakkor nem volt biztos, hogy a vizsgálati anyag kikérhető-e a szaktárcától, szerinte ennek személyiségi jogi akadályai is lennének. Az erről szóló szavazásnál az ellenzék és az SZDSZ igennel voksolt, a kormánypárti képviselők többsége azonban tartózkodott, így a bizottság nem kéri ki az anyagot. Szabó Zoltán azt azonban megjegyezte: minden képviselőnek joga van betekintést kérnie az anyagba.
Az ülésen végül konszenzus született arról, hogy a Katapult Mentorprogramról és az oktatást segítő integrációs programokról meghallgassák a tárca képviselőjét, és meghívják a mentorprogram delegáltját is.
(MTI)