A Lánchíd pesti hídfőjénél vehették át a vállalkozó kedvűek azt a kis füzetet, amelybe a helyes és kreatív megoldásokért egy-egy pecsétet gyűjthettek, s végigjárva a 12 állomást a Clark Ádám téri „célnál” névre szóló elismerő bizonyítványt kaptak.
Szendrei Júlia és Petőfi Sándor lakásában a feleség kokárdát készített a férjének, s a gyerekeknek is tanúbizonyságot kellett tenniük kokárdakészítési ügyességükről, sőt eredeti lúdtollal alá is írhatták a 12 pontot.
A Pilvax kávéháznál a 12 pontból kellett legalább egyet elmondani, majd egy térképen a forradalom főbb helyszíneit felkutatni. A pozsonyi kikötőben a hajó kikötésénél segédkezhettek a kisebbek a hosszú kötelek kitekerésével, a jogi egyetemen lelkesítő beszédet mondhattak a jövő szónokai.
Landerer és Heckenast nyomdájában készült a Nemzeti dal és a 12 pont, aki elénekelt egy Kossuth-nótát, vagy elmondott egy idevágó verset, maga is nyomtathatott, és megkapta jól megérdemelt pecsétjét.
Teleki Blanka ebédlőasztalánál foglalhattak helyet azok, akik kicsit elfáradtak a feladatok teljesítésében; a szépen terített asztalnál arról diskuráltak, mi történt a városban. A Nemzeti Múzeumot imitáló színpadnál a Nemzeti dal egy-egy versszakára voltak kíváncsiak a szervezők, a városházánál a 12 pont elfogadásának szövegét ismételhették el a versenyzők.
Táncsics kocsijának húzásában, tolásában segédkezhettek a még jó erőben lévő ifjak, majd részt vehettek egy nagy közös éneklésben egy „színházi esten”. A tizenkettedik, egyben utolsó állomás a korabeli táncoknak adott teret, a gyerekek jókedvű éneklés mellett ugrándozhatták a megfelelő lépéseket. Az egyre jobban zuhogó eső ellenére rendkívül sokan voltak kíváncsiak a próbatételekre; a programot huszárfelvonulás, lovaglás és körhintázás is színesítette, s akik nagyon megéheztek, az elmaradhatatlan kürtőskaláccsal verhették el éhségüket.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.