Arra a kérdésre, hogy hány firkálóról van szó, Nahalkó József a Nyugati pályaudvaron tartott sajtótájékoztatón azt mondta, hogy „húsz-harminc” elkövetői körről. A 20-25 év közötti graffitizőknél házkutatásokat tartottak, akik kihallgatásuk során beismerő vallomást tettek. A csoport vezetője szerint egyre több bejelentés és feljelentés érkezik hozzájuk a MÁV és a BKV járműveinek összefirkálása miatt. Jelentős eredményként értékelte, hogy a MÁV Desiro típusú motorvonatainak firkálóit is sikerült elfogni, akik szintén beismerték tettüket.
Kiss Károly, a MÁV Zrt. Biztonsági Igazgatóságának osztályvezetője arról számolt be, hogy a vasúti társaság tavaly új vagyonvédelmi stratégiát dolgozott ki, amelynek keretében megerősítették a vonatok őrzését és több nagy pályaudvaron is térfigyelő kamerarendszert építettek ki. A MÁV statisztikája szerint csak a graffitisek 2008-ban mintegy 80 millió forint kárt okoznak a cégnek, de az osztályvezető szerint az erkölcsi kár ennél sokkal nagyobb.
Sági Zoltán, a MÁV-Start Zrt. kommunikációs igazgatója a sajtótájékoztatón vízfestéket osztott ki, mondván: a graffitisek inkább ezzel próbálkozzanak, ne pedig a MÁV járműveit rongálják, amelyeket az ő adójukból is üzemeltetnek. Hozzátette: a MÁV-nak egy négyzetméternyi festék eltávolítása 1200 forintba kerül, és 2008-ban több mint 53 ezer négyzetméternyi festéket kellett eltávolítaniuk.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.