Gyurcsány: A családban nincs más diplomás ember, csak én + Videó

Visszalépett egyet a határozott és világos programtól a miniszterelnök. Gyurcsány Ferenc megértette, hogy a természetbeni juttatás megadóztatása többe kerülhet az államkasszának, mint amennyit hoz.

MNO
2009. 03. 07. 18:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tekintse meg a hírTV felvételét!


Az üdülési csekk egyik oldalát a miniszterelnök már a február végén rendezett kazincbarcikai munkáskollektíván is értette.

„Az én anyám fonónő volt, az én nővérem segédmunkás, a családban nincsen más diplomás ember, csak én, mindenki más kétkezi munkás. Hát, pontosan értem én azt, mit jelent egy melósnak az, hogy kap egy évben egyszer üdülési csekket” – mondta Gyurcsány Ferenc február 26-án.

Többet vihet el a megadóztatás

Azóta a miniszterelnök az üdülési csekk másik oldalát is kezdi érteni. Gyurcsány Ferenc ma már nem vitatja, a természetbeni juttatás megadóztatása többet vihet el az államkasszából, mint amennyit hoz. Tavaly 30 milliárd forint értékben vettek üdülési csekket a munkáltatók, a vidéki szállodák jelentős része a csekkre épül.

„Megadóztatás esetén igazából a külföldi utazás alternatívává válik, és az én személyes félelmem az, hogy a jelentős adóztatás esetén esetleg 300 000 magyar állampolgárt elküldünk az Adriára nyaralni, amikor itthon is vannak igen jelentős számú kihasználatlan kapacitásaink, és természetesen az állam is és az önkormányzatok és vállalkozások is igen jelentős adóbevételektől eleshetnek. A másik pedig természetesen a munkahelyteremtés, ami rendkívül fontos” – szögezte le Niklai Ákos, a Magyar Turizmus Zrt. elnöke.

Mutasson nyitottságot a kormány

Az eredeti tervek szerint az üdülési csekket 11 százalékos járulék és 54 százalékos személyi jövedelemadó terhelné 2010-től. Gyurcsány Ferenc csak a közterhek csökkentését ígérte meg, a csekk adómentességének megőrzését nem.

„Azt javaslom, hogy a kormány az eredeti szándékát módosítsa, tartsa meg preferált körben az utazási csekket vagy az üdülési utalványt, és tárgyaljunk a preferencia mértékéről. Ugye a kormány eredeti javaslata az volt, hogy szüntessük meg a preferenciát, ossza az üdülési utalvány a jövedelmeknek a sorsát, vonzzon ugyanannyi adót és/vagy járulékot. A kormány ebben mutasson nyitottságot, mutasson nyitottságot a szakma felé, mutasson nyitottságot természetesen a munkavállalók felé is” – nyomatékosította a miniszterelnök.

Az idegenforgalmi szolgáltatások áfacsökkentésének tervére a miniszterelnök nemet mondott a Nemzeti Turisztikai Tanács rendkívüli ülésén.

„Ha ezt a vitát kinyitjuk a parlamentben, önök mit gondolnak, milyen képviselői indítványok lesznek egymás után? Hogy még ezt kérem belevenni, meg ezt kérem belevenni, nekem van egy jó ötletem, még ezt kéne belevenni, mert valamennyi ágazat jön” – nyilatkozta a miniszterelnök.

Segítség fejében elvárás

Gyurcsány Ferenc együttműködést ajánlott a szakma képviselőinek, de a kormányzati segítség fejében elvárja a minimálbéres foglalkoztatás visszaszorítását a vendéglátóiparban és a turizmusban.

(hírTV)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.