Az Alkotmánybíróság elnökének múlt heti nyilatkozatára, amely szerint az Alkotmánybíróság gyakorlata védi a véleménynyilvánítás szabadságát még a „cigánybűnözés” kifejezésénél jóval durvább cigányozás esetében is, Gyurcsány Ferenc a Hírszerzőnek úgy reagált: „Akkor erről Paczolay Péter és én gyökeresen mást gondolunk. Minden olyan fogalom, amely egy egész társadalmi csoportot nevez meg bűnösként, vagy teszi lehetővé, hogy egy társadalmi csoport érezze magát bűnbaknak, az a fogalom sérti annak a csoportnak az identitását és egyes tagjainak a méltóságát.”
A miniszterelnök közölte: alkotmánymódosítást kezdeményez a kormány, mert az Európa Tanács azt állapította meg Magyarországról, hogy túlzottan szabadjára engedte a véleménynyilvánítás szabadságát. „Nem lehet nem látni, hogy a szólásszabadság védelmének örvén mára mindennapossá lett egyes társadalmi csoportok megaláztatása. Ezt a kettőt egyensúlyba kell hozni, és ha erről az Alkotmánybíróság elnöke így gondolkodik, akkor mi megpróbáljuk az alkotmányt módosítani. Ha nem fog sikerülni, akkor azért nem én leszek a hibás. Ha leszavazzák a vizitdíjat, azért nem én vagyok a hibás. Azért sem, ha egy pártelnök szélhámos módjára, szemforgató módon arról értekezik, hogy cigánybűnözés nincsen, de a cigányok kimutathatóan sokkal több bűnt követnek el, mint korábban. Szégyenteljes, megengedhetetlen és felháborító dolog” – fogalmazott Gyurcsány Ferenc.
Minél nagyobb bajba kerül Gyurcsány Ferenc, annál szánalmasabb ámokfutásba kezd – reagált a hírre Cser-Palkovics András. A Fidesz helyettes szóvivője szerint a miniszterelnökön és kormányán túllépett már az idő és a körülmények. Gyurcsány Ferencet már senki nem veszi komolyan sem idehaza, sem külföldön – tette hozzá.
(MTI/MNO)