Lengyel és a rendőrök is másképp emlékeznek az afférra

Tanúk meghallgatásával folytatódott csütörtökön a Budai Központi Kerületi Bíróságon Lengyel Zoltán büntetőpere, amelyben hivatalos személy elleni erőszakkal vádolják az országgyűlési képviselőt. A decemberben kezdődött per következő tárgyalását május 26-án tartják, ekkor a tervek szerint ítélet is születik az ügyben.

MNO
2009. 03. 12. 14:43
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Lengyel Zoltán ellen az I. kerületi rendőrkapitány 2007 júliusában tett feljelentést. A BRFK akkor azt közölte: 2007. július 8-án késő este egy rendőri intézkedés során az intézkedés alá vont férfi megütötte a vele szemben szabályosan intézkedő rendőrt. A képviselőnél nem voltak a személyazonosságát igazoló iratok, ezért a kapitányságra vitték, ahol az időközben odaérkező élettársa által bevitt diplomata-útlevéllel igazolta magát. A volt fideszes, jelenleg az MDF frakciójában ülő országgyűlési képviselő ugyanakkor azt állítja, hogy az őt igazoltató rendőrök kirángatták őt az autójából, földre teperték és fojtogatták, majd megbilincselve az I. kerületi rendőrkapitányságra vitték.

Magyar György ügyvéd szerint a rendőri intézkedés aránytalan volt. A képviselő együttműködését jelzi az is, hogy telefonon kérte néhány percre lakó élettársától az iratai helyszínre hozását. A politikus sérüléseiről a Szent János Kórházban készítettek látleletet, arra, hogy zúzódásai miként keletkezhettek, az érintettek másként emlékeznek.

A történtekre a bíróság előtt is eltérően emlékeztek a tanúként beidézett rendőrök és a honatya. Másképp emlékeztek arra a kulcskérdésre, hogy a képviselő sértő kifejezéssel illette-e a rendőröket, azaz ahogy többször elhangzott, „lef...”-e az intézkedő hivatalos személyeket vagy sem. Az említett kifejezésre a képviselő ugyancsak tanúként kihallgatott élettársa sem emlékezett, pedig a rendőrök szerint a sértés akkor hangzott el, amikor még a helyszínről telefonon kérte tőle, hogy hozza oda a személyes iratait.

Abban sem sikerült egyetértésre jutniuk, hogy az élettárs a diplomata-útlevelet mikor adta át a kapitányságon a rendőröknek. Ennek azért van jelentősége, mert míg a rendőrök szerint a képviselőt az iratok megtekintését követően haladéktalanul elengedték, addig Lengyel Zoltán azt mondta: még hosszabb ideig tartották fogva azután is, hogy a nő már átadta a diplomata-útlevelet, amely angolul és magyarul is rögzíti, hogy tulajdonosa parlamenti képviselő.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.