A rendkívüli testületi ülésen a közlemény szerint 13 igen, 12 nem és 3 tartózkodó szavazattal utasították el az ellenzéki kezdeményezést. A javaslat elfogadásához a (polgármesterrel együtt) 29 fős testületben a támogatók többségére, 15 szavazatra lett volna szükség. A Fidesz-KDNP frakció a helyi népszavazást költségtakarékossági okokra hivatkozva június 7-ére, az európai parlamenti képviselőválasztás (várható) napjára szerette volna kitűzni.
A feltett kérdések megegyeznek azokkal, amelyeket a helyi választási iroda vezetője (a jegyző) február 25-én már hitelesített. A támogató aláírásokat az említett határozat jogerőre emelkedését követően, tehát 15 nappal a döntés után lehet megkezdeni. Amennyiben a határozat ellen jogorvoslati beadvány érkezik, azt a Fővárosi Választási Bizottságnak kell elbírálnia.
Ha a képviselő-testület elfogadta volna a Fidesz-KDNP-frakció javaslatát a népszavazás kiírásáról, akkor nem lett volna szükség arra, hogy a csepeli választók tíz százalékának aláírását összegyűjtsék. (A népszavazás mostani elrendelése esetén pedig nagyobb esély lett volna arra, hogy a referendumot és az EP-szavazást egy napon tartsák.)
A népszavazásra szánt első két kérdésével a Fidesz-KDNP-frakció arról kérné a választópolgárok véleményét: egyetértenek-e azzal, hogy a XXI. kerület önkormányzat képviselő-testülete a Csepel SC alapítvány Béke téri, Duna-parti ingatlanjain kizárólag sportcélú fejlesztést engedélyező kerületi szabályozásról alkosson helyi rendeletet.
A második kérdésük az, a választók egyetértenek-e azzal, hogy a kerület önkormányzat képviselő-testülete a ráckevei-soroksári Duna-parton, a Gubacsi híd és a Királyerdő utca közötti területen kizárólag közcélú, intézményi és zöldterületi fejlesztésről alkosson rendeletet, úgy, hogy a zöldterületi arány legalább 80 százalékos legyen.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.