Orvosolnák a parkolási káoszt Veresegyházán

Átfogó közlekedési koncepció tervezéséhez láttak hozzá a Pest megyei Veresegyházán – mondta a feladattal megbízott Dobrocsi Tamás közlekedési szakértő.

MNO
2009. 03. 06. 7:45
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az önkormányzat döntését a lélekszám rohamos növekedése és a felduzzadt gépjárműforgalom miatti parkolási káosz indokolja – közölte. A szakértő elmondta: bemutatta a városüzemeltetési bizottságnak a település jelenlegi közlekedési helyzetét elemző, illetve a fejlesztés módozatait tartalmazó dokumentumokat. Ezekből kiderül, hogy ugyanúgy szükség lenne egy úthálózati hierarchia létrehozására, mint a belső autóbusz-hálózat fejlesztésére, egy helyi parkolási rendelet kimunkálására, illetve kerékpárút, kerékpár tárolók és gyalogos átkelőhelyek építésére.

Szó van a már meglévő épületek akadálymentesítéséről és lakó-pihenő övezetek kijelöléséről, illetve a közlekedési kultúra ismérveinek óvodai, iskolai oktatásáról is. Dobrocsi Tamás hozzátette: az idei év végén, vagy a jövő év elején kezdődő építkezések alapjául szolgáló koncepciót a lakossági vélemények begyűjtése után az anyagi források függvényében hagyja majd jóvá a képviselő-testület.

Veresegyházán 1990 óta 6400-ról 15 ezerre emelkedett a lélekszám. Jelenleg vasúton naponta 2600-an, autóbusszal 2000-en, autóval irányonként 16-18 ezren érkeznek a városba, illetve hagyják el azt. A belső úthálózat túlzsúfolt, a piac környékén pedig parkolási káosz uralkodik. Különösen a nyári csúcsidőben, amikor szombatonként közel 1500 gépkocsi jelenik meg a 600 kiépített parkolóhely mentén.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.