Az ügyészség szerint Tasnádi Péter 2001-től 2007 végéig – személyes sérelmei megtorlásaként – bűncselekmények megszervezésére, elkövetésére adott utasítást, esetenként már a börtönből illegálisan kijuttatott levelekben, illetve telefonon. A vádlottak ellen benyújtott vádiratokban szerepel egyebek mellett emberölés előkészülete Tasnádi Péter volt felesége és az ő élettársa sérelmére, életveszélyt okozó testi sértés felesége ügyvédje, illetve anyósa sérelmére – akit savval öntöttek le –, személyi szabadság megsértése, sikkasztás, zsarolás és jelentős kárt okozó csalás is.
Kedden befejeződött a bizonyítási eljárás. Zárásként ügyészi indítványra a tárgyalás anyagává tették az egyes vádlottakról készült elmeorvosi szakértői véleményeket. A bíróság által elfogadott vélemény szerint Tasnádi Péternek nem volt kóros az elmeállapota a bűncselekmények elkövetésekor. A vádlottak erkölcsi bizonyítványaiból az derült ki, hogy többen büntetett előéletűek, egyebek mellett garázdaság, csalás, önbíráskodás és testi sértés miatt.
A bizonyítás befejezéséhez szükséges volt Tasnádi Péter volt feleségének és anyósának egy nyilatkozatára az eljárási szabályok betartása miatt. Mivel a két nő az anyós rosszullétére hivatkozva a tárgyaláson nem jelent meg, a bíró félbeszakította a tárgyalást a bíróságon, felkereste őket, és ott tettek nyilatkozatot. Ezzel befejeződött a bizonyítási eljárás, amelynek során több mint száz tanút, tizenhat szakértőt hallgattak meg, és több tárgyalási napon keresztül olvasták fel a sok ezer oldalnyi okirati bizonyítékot – emlékeztetett a tanácselnök.
Perbeszédében az ügyész hangsúlyozta: bebizonyosodott, hogy a vádlottak elkövették a bűncselekményeket. Az ügyész szerint a vádlottak egy része szavahihető, egymással és a bizonyítékokkal összhangban tettek vallomást – köztük Agárdi Gábor is -, ezért arra kérte a bíróságot, az egyéb bizonyítékok mellett az ő vallomásaikra alapozza az ítéletet.
A perben kiemelt szerep jut Agárdi Gábor vádlott vallomásainak, aki korábban Tasnádi Péter cellatársa volt, majd dolgozott is neki, de később megromlott a viszonyuk. Agárdival ugyanis „együttműködést kötött” a nyomozóhatóság, amelynek értelmében egyes bűncselekményekre vonatkozóan megszüntették a nyomozást ellene, annak fejében, hogy részletesen feltárja a vállalkozó és a vádlottak viszonyát, cselekményeit.
Kedden csak négy bűncselekmény vonatkozásában mondta el beszédét az ügyész. A vád szerint bebizonyosodott, hogy Tasnádi Péter 2001 őszén meg akarta öletni volt feleségét; ennek megszervezésével Agárdi Gábort bízta meg. Az ügyész szerint Tasnádi Péternek volt oka megöletni a feleségét, akivel jelentősen megromlott a viszonya, amikor kiderült, hogy a nőnek új párkapcsolata van. Erre több vallomás is utal. Az életveszélyt okozó testi sértés vádját az ügyész emberölés kísérletére módosította. A vád szerint felesége új partnerét 2001 novemberében meg akarta veretni Tasnádi Péter. A vállalkozó a szervezést Agárdira bízta, aki továbbadta a feladatot Korber István vádlottnak. A vád szerint Korber célpontot tévesztett, és az élettárs helyett egy másik férfinak okozott olyan súlyos sérülést, amely az orvos szakértő szerint alkalmas lehetett volna az élet kioltására.
A tárgyalás nem volt indulatoktól mentes: Tasnádi Péter állítása szerint a tárgyalás szünetében Agárdi Gábor őt több tanú hallatára is életveszélyesen megfenyegette, ezért rendőri védelmet kért. A bíró erre azt javasolta neki, hogy tegyen feljelentést a rendőrségen, mire Tasnádi Péter becsmérelni kezdte az ügyészség munkáját és Agárdit szidta. Az ügyész ezen kívül ismertette a volt feleség ügyvédjének megveretésére, valamint a feleség elleni másik emberölési előkészületre vonatkozó vádját. A vád ezekben az esetekben is főként a vádlottak és a tanúk vallomásain alapul. A bíró ezután félbeszakította a több mint hatórás pert. A perbeszéd pénteken folytatódik.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.