Molnár Tibor azonban – aki 2002 óta MSZP-s önkormányzati képviselő Kecskeméten, s 2002 és 2006 között a DARIT testületének is tagja volt – nem tudott érdemi információt szolgáltatni arról az időszakról, amikor a tanácsban döntések születtek a civil szervezetek által benyújtott pályázatokról.
Fodor Endre bíró emlékeztette a tanút a nyomozás során tett vallomására, amelyben kifogásolta a szervezetek által benyújtott pályázatok „zűrzavaros módon” történő elbírálását. A bíró kérdésére Molnár Tibor a Zuschlag Jánoshoz köthető XXI. Századi Kulturális Egyesület pályázatára konkrétan nem emlékezett, mint ahogy arra sem, hogy a szavazás miként történt.
Molnár Tibor közölte: 1998 óta tagja az MSZP-nek, illetve tagja volt az Ifjú Szocialisták Mozgalmának (ISZM) is, majd annak megszűnése után a jogutód Fiatal Baloldal (FIB) tagja lett. Molnár Tibor 2002 óta a kecskeméti önkormányzat képviselője, az MSZP-frakció tagja. Kérdésre válaszolva elmondta, hogy a vádlottak közül Kullai Tamást – együtt voltak önkormányzati képviselők Kecskeméten – valamint Zuschlag Jánost és Őri Andrást ismeri. A tanú hangsúlyozta: a regionális tanácsba való bekerülésében senki sem támogatta. A DARIT pályázatain több, Zuschlag Jánoshoz köthető és a perben szereplő civil szervezet nyert pénzt.
A keddi tárgyalási napon 11 tanút hallgatott meg Fodor Endre bírói tanácsa. A tárgyaláson Katus Ferenc harmadrendű vádlott szabadlábra helyezési kérelmét terjesztette elő védője, ezt a bírói tanács elutasította. Az ügyész a döntést tudomásul vette, a védő fellebbezést nyújt be. A per csütörtökön további tanúk meghallgatásával folytatódik. A Zuschlag Jánoshoz kötődő civil szervezetekhez kapcsolódóan csaknem száz tanú kikérdezését tartja szükségesnek Fodor Endre, mintegy nyolcvanan azonban írásban válaszolhatnak a bíróság kérdéseire. Csütörtökön kerül sor Arató Gergely (az oktatási tárca államtitkára) és Tüttő Kata (a fővárosi MSZP-frakció tagja) tanúkénti meghallgatására.
Zuschlag János – aki az MSZP országgyűlési képviselője, a párt megyei szervezetének ügyvezető elnöke, kiskunhalasi önkormányzati képviselő és a Bács-Kiskun Megyei Közgyűlés szocialista frakciójának tagja volt – 2007. szeptember 21-e óta előzetes letartóztatásban van. Ügyében egy rutinellenőrzés után indult a nyomozás, amelynek eredményeként 2005-ben a Kiskunhalasi Városi Ügyészség indított vizsgálatot a számviteli fegyelem megsértésének alapos gyanújával, több civil szervezet pályázatokon nyert támogatásainak felhasználása miatt.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.