A tábor célja, hogy 17 nap alatt minél teljesebben bemutassa Magyarországot erdélyi, kárpátaljai, felvidéki és délvidéki magyar fiataloknak, valamint hogy a résztvevők által otthonról hozott kulturális értékek a tábor tagjai számára közkinccsé váljanak. Minden évben 135 fiatal vesz részt a programban, kiknek kiválasztása pályázati úton történik az évente kiadott pályázati témára írt esszé, önéletrajz, lelkipásztori ajánlás, a magyar kultúra ápolásában kiemelkedő teljesítmény, valamint tanulmányi eredmény alapján. Sokaknak közülük ez az első útja Magyarországon és egyben az egyetlen lehetősége hasonló sorsú társaikkal találkozni és történelmi nevezetességeinkhez ellátogatni.
A tábor költségvetését a magyarországi II. Rákóczi Ferenc Alapítvány a Kárpát-medencei Fiatalokért, a Magyarországi Templomos Lovagrend, valamint a kanadai Rákóczi Alapítvány adománygyűjtése biztosítja. A diákok minden felmerülő költségét és zsebpénzét ebből az alapból finanszírozzák a szervezők. A tábor operatív működését adományok segítik ingyenes múzeumbelépők, kedvezményes étkeztetés formájában. A tábor szervezői valamint az egyes csoportok vezetői illetve a helyi vezetők valamennyien önkéntes munkát végeznek.
A 135 diák három csoportban járja az országot autóbuszokkal. A helyszínek (Miskolc, Kecskemét, Pécs és Győr ) a tábor „forgószínpadának” egy-egy állomásai,ahol helyi vezetők kalauzolják az egymás után érkező csoportokat 3-4 napon keresztül a városban, illetve annak környékén. A tábor utolsó négy napját a három csoport már együtt tölti Budapesten.
A programban eddig részt vett 2000 diák ma egy öt országon átívelő közösség, a Rákóczi Családi Kör tagja, mely megvalósítja az európai közösségépítés célkitűzéseit, ezen kívül fórumként szolgál tagjainak munkahelyteremtésben, közös pályázatok írásában, oktatási és jogi kérdésekben – közölték a szervezők.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.