Minderről akkor nyilatkozott, mielőtt Szili Katalinnak, az Országgyűlés elnökének átadta volna a jövő évi költségvetés tervezetét. A dokumentumból kiderül, hogy jövőre a legfontosabb kiadáscsökkentő lépések között a közösségi közlekedés 40 milliárd, az önkormányzatok támogatásának bruttó 120, nettó 85 milliárd, míg a fejezetek támogatásának 140 milliárd forintos megtakarítása szerepel. Ezenkívül a lakossági energia támogatására 55 milliárddal szán kevesebbet a Pénzügyminisztérium, mint az idei terv, míg a lakástámogatásra 48 milliárd forinttal, a nyugdíjakra pedig 80 milliárddal fordítanának kevesebbet jövőre. Így az ideihez képest az összes kiadáscsökkentés 448 milliárd forint.
A pénzügyminiszter méltatta a tárca és a kormány munkáját is: úgy vélte, az elmúlt időszak egyik legfegyelmezettebb és leggyorsabb költségvetési tervezésén vannak túl az egyik legnehezebb pénzügyi, gazdálkodási időszakban. Hozzátette: a prioritás nem változott, a kettős cél az egyensúly megtartása és a növekedés lehetőségének megteremtése, erre pedig egyetlen lehetősége van egy józan költségvetésnek, a kiadások csökkentése.
A fő számok
A jövő évi költségvetés tervezete az államháztartásban 15 693,9 milliárd forint bevételi és 16 754,3 milliárd forint kiadási főösszeg mellett 1060,3 milliárd forint hiányt tartalmaz, pénzforgalmi szemléletben ez a GDP 4, eredményszemléletben pedig 3,8 százaléka. A Pénzügyminisztérium pénteki, budapesti sajtótájékoztatóján kiderült, hogy a költségvetés elsődleges többlete 197,4 milliárd forint, a GDP 0,8 százaléka lesz.
(mti)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.