A Horánszky utcai, 1912-ben a Mária Kongregáció központjaként felépült, eredetileg egyetemi kollégiumnak, nyomdának és lapkiadóknak, később moziteremnek, illetve filozófiai főiskolának és tanártovábbképzésnek is helyet adó épületkomplexumot az egyház- és szerzetesellenes üldöztetések idején, 1950-ben államosították. A rend 2003-ban kapta vissza az épületet.
A centenáriumi évforduló kapcsán e hét folyamán zajló jubileumi kulturális és lelkiségi hét keretében rendezett hétfői beszélgetésen a meghívott, civil szervezeteket vezető vendégek többek között azokról az értékekről beszéltek a moderátor és a jelenlevők kérdéseire válaszolva, amelyeket a társadalmi felelősségvállalás e szintjén fontosnak tartanak.
12 színészük a „művészetből él”, s a nézők produkcióik láttán elfeledik, hogy sérült emberek játszanak – ecsetelte az értelmi sérültekből álló társulat előadásait Elek Dóra, aki így jellemezte a náluk játszókat: „Teljes életet élő, tehetséges emberek, akik a helyükön vannak”. Elek pedig a társulatnál találta meg a helyét: azóta, hogy befejezte párizsi tanulmányait, az Európában is egyedülálló – nem fogyatékos intézményből létrejött, hanem önálló színházként működő – társulat vezetője. Eleknek végzettsége folytán számos hazai színháznál lett volna lehetősége elhelyezkedni, vagy Franciaország, Belgium több társulata között is válogathatott volna, ám úgy érezte, számára ez az igazi siker. Rámutatott: a szakmai képzéseken való folyamatos részvételt fontosnak tartja, sajnos ennek szükségességét sokan sem a hazai színészetben, sem más területeken nem látják be igazán.
Európa egyik legnagyobb családszervezete az érdekvédelem mellett az értékek: a házasság mint érték, az anyaság tiszteletének bemutatására is törekszik. Sajnos a média ez utóbbiban nem vagy csak igen kis mértékben partner – fogalmazott Szabó. A négygyermekes édesapaként a szervezetet vezető orvos elmondta: szigorú időbeosztást követel számos feladatának ellátása, ám van olyan feladat, melyet „adott helyzetben el kell vállalni”. Aláhúzta, hogy korunkban folyamatosan próbálják devalválni az alapvető emberi értékeket, melyeken a házasság és a család alapszik. A szervezethez 15 ezer nagycsalád tartozik átlagosan 4 gyermekkel, mintegy százezer főt képviselnek.
Kifejtette: szerencsére az Alkotmány 15. paragrafusa továbbra is védi a házasságot, melynek fogalma egy 1995-ös alkotmánybírósági értelmezés szerint is egy férfi és egy nő életközössége, ám aggodalommal emlegette a hagyományos férfi-női szerepeket veszélyeztető gendermozgalmat. Utalt arra, hogy a NOE is fellép a Ptk. tervezett módosítása ellen. (A törvénymódosítás megengedné a homoszexuálisoknak, hogy örökbe fogadják bejegyzett élettársuk vér szerinti gyermekét. A parlament hétfőn a jövő hétre halasztotta a zárószavazást az új polgári törvénykönyvről. Az elképzeléssel a szociális minisztérium nem ért egyet, a tárca szerint ugyanis a gyermek megfelelő neveltetéséhez férfi és nő kell. A Fidesz már az örökbefogadási vita előtt jelezte, hogy nem szavazza meg az új Ptk.-t – a szerk.)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.