Szeptember 13-án, vasárnap tartják az erdőtelki templom búcsúját. Ezen a napon avatják fel – a szentmise és a körmenet után – a Jobbik helyi szervezete által elkészíttetett Trianon-emlékművet a templomkertben. Az Erdőtelki Kisebbségi Önkormányzat tagjai és a településen élő mintegy nyolcszáz roma a nevében levelet juttatott el Pataki Zoltánné, a CKÖ elnöke dr. Ternyák Csaba egri érsek hivatalába, melyben kifogásolja az egyházi esemény és a Jobbik rendezvényének ilyen mértékű összefonódását.
Kéri, hogy a hivatal vizsgálja meg: a római katolikus templom udvarán állítható-e ilyen emlékmű az ottani plébános közreműködésével. Patakiné szóban hozzáfűzte: nem értik, hogy a búcsút – melyen romák és nem romák is nagy számban vesznek részt – miért kell egy politikai állásfoglalással, egy párt akciójával összekötni.
A Jobbik Heves Megyei Választmánya az MNO-nak elküldött közleményében arról ír, hogy a trianoni tragédiával kapcsolatos emlékművek felavatása nem pártrendezvény, hisz 1920. június 4-e egész nemzetünk sorscsapása. Azt sajnálatosnak tartják, hogy a cigányság ezek szerint nem érzi saját történelme részének Trianont, noha a döntés több százezres nagyságrendben érintette őket is. Sajnálatosnak tartják azt is, hogy ezúttal is a cigányság különül el egy nemzeti emléktől, amely fölveti azt a kérdést, hogy miként kívánnak integrálódni a magyar társadalomba, ha annak legfontosabb történelmi emlékeit ily módon elutasítja.
Mindez azt is alátámasztja, hogy a cigányság oktatásában óriási hiányosságokat kell pótolni, amelyeknek ki kell térniük a legalapvetőbb, legelemibb történelmi tényekre is, kiemelten kezelve, hogy mi a cigányság saját-, és a magyar nemzettel közös történelme – zárul a közlemény.
(heol.hu, MNO)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.