Évek óta jelezte a csicskáztatást a fideszes polgármester

Szarvas város fideszes polgármestere szerint az önkormányzatnak nincs érdemi hatásköre a modern kori rabszolgatartás, vagyis a csicskáztatás ellen, ám a lakossági jelzéseket az elmúlt 5-6 évben folyamatosan továbbították a hatóságoknak. Ennek ellenére a rendőrség csak az utóbbi hetekben lépett az ügyben.• Csicskáztatás: feljelentés nélkül semmi sem történik

MNO
2009. 09. 30. 12:26
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Babák Mihály szerdai sajtótájékoztatóján, Szarvason azt is elmondta: az elmúlt 5-6 évben folyamatosan érkeztek jelzések a lakosság részéről, hogy egyesek úgy dolgoztatnak általában szociálisan és mentálisan leépült, rendszerint idős, nyugdíjas embereket, hogy a tanyájukon a legelemibb létfeltételeket is alig biztosítják számukra. Az önkormányzatnak már egy vaskos dossziényi anyaga gyűlt össze ezekkel az ügyekkel kapcsolatban, s azokat minden esetben továbbították is az illetékes hatóságoknak, így az ügyészségnek, a rendőrségnek, az adóhivatalnak és a munkaügyi felügyelőségnek is. Szerinte ugyanis a csicskáztatások egyfelől bűnügyek, másfelől azonban sértik a hatályos munkaügyi és adótörvényeket is.

A polgármester ugyanakkor nehezményezte, hogy az általuk továbbított lakossági észrevételekre éveken keresztül semmilyen választ nem kaptak a hatóságoktól. Mint mondta, az utóbbi hetekben már lépett a rendőrség, hiszen razziát tartottak az érintett tanyákon, sőt az elmúlt héten már a munkaügyi felügyelőség és az adóhivatal is megjelent a városban. A rendőrség által biztosított ellenőrzések híre azonban kiszivárgott, ezért az adóhivatal munkatársai adótitokra hivatkozva elvonultak a helyszínről.

Babák Mihály mindazonáltal abban bízik, hogy az önkormányzat folyamatos jelzései alapján mégiscsak megszületik a szerinte kívánatos együttműködés a hatóságok között, és előbb-utóbb megszűnhet a csicskáztatás a városban.

Oltyán Sándor, Szarvas rendőrkapitánya a legutóbbi rendőrségi razziát értékelve elmondta, hogy vizsgálatot folytatnak személyi szabadság megsértése, valamint bankkártyával való visszaélés és okmányoktól való megfosztás miatt is. A rendőri vezető egyébként hozzátette: évente 5-6 ilyen kiszolgáltatott embert juttatnak vissza a családjaikhoz, de sajnos az is előfordult, hogy már nem fogadták vissza őket.

Babák Mihály ezzel kapcsolatban kijelentette: a város szociális intézményei a maguk részéről mindent elkövetnek, hogy kimentsék ezeket az embereket, s ha az érintett személy egészségi vagy mentális állapota indokolja, akkor gyámhatósági eljárás alá is vonják őket.

(mti)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.