Az esti bemutató kísérőrendezvényeként 18 órakor kiállítás nyílt a színház aulájában Debreczeny Zoltán veszprémi festőművész alkotásaiból. A megnyitó kezdetén Bujtor István emlékére megszólalt a nézőtéri csengő, majd a résztvevők egyperces néma főhajtással emlékeztek. A megnyitót követően a színház munkatársai, a társulat tagjai egy szál fehér rózsával vonultak a bejárat előtt álló gyászkeretes fotóhoz, mécseseket gyújtottak és könnyes szemmel, csendben emlékeztek. Fejet hajtott Bujtor István portréjánál Bereményi Géza is. A Kossuth-díjas rendező elmondta: a bemutatót, Szabó Magda regényének, a Régimódi történetnek színpadi változatát Bujtor István lelki üdvéért ajánlja fel a társulat. Bereményi szerint a színháztörténetben még nem volt arra példa, hogy a premier napján távozzon az élők sorából a színidirektor.
A 19 órakor kezdődött előadásra a legtöbben mécsesekkel érkeztek. Az emlékezők között volt többek között Rácz Jenő, a Veszprém Megyei Kórház főigazgatója, Lasztovicza Jenő, a színházat fenntartó Veszprém Megyei Önkormányzat elnöke, valamint Talabér Márta alelnök, de sorra érkeztek a teátrumhoz a színház társulatának azon tagjai, akik nem álltak színpadra.
„Furcsa ünnep ez. Bujtor István egy igazabb hazába költözése tört fényt ad az estének. Ez egy régimódi történet” – fogalmazott Eperjes Károly. A színház művészeti igazgatója a premier előtt úgy fogalmazott: Bujtor István szeretett volna meggyógyulni, de mégis megállt a szíve. Eperjes Károly köszönetet mondott az orvosoknak, akik fantasztikus munkát végeztek, a családnak, valamint a hozzátartozóknak.
A Régimódi történet Bereményi Géza rendezésében nem sokkal 19 óra után elkezdődött a veszprémi Petőfi Színházban. A darabban a színház mintegy 30 színésze játszik Bujtor István emlékére a teltházas nézőtér előtt.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.