Rogán szerint a bíróság döntésével beigazolódott, hogy a terület az önkormányzaté, a tárca ennek ellenkezőjét semmivel nem tudta bizonyítani, ezért rá a tárca épületénél kialakított parkolóban ugyanazok a szabályok érvényesek, mint bárkire, aki az V. kerületben parkol. Ebből az is következik, hogy az elmúlt két évben elmaradt parkolási díjak az önkormányzatot illetik, így a belváros 80-100 millió forinthoz juthat – tette hozzá. Mint rámutatott, a bíróság döntése megnyitja a jogalapot arra, hogy a 2007 előtti öt évre vonatkozó parkolási díjat is behajtsa valamilyen formában az önkormányzat. A parkolási díjat azért öt évre szeretné megkapni az önkormányzat, mert a korábbi időszakra már elévült a követelés. A polgármester kiemelte: nem akarnak több pert, inkább megállapodnának a minisztériummal, „nem keresztes hadjáratot akarunk folytatni, hanem tárgyalni szeretnénk” – fűzte hozzá.
Emlékeztetett, hogy eddig mindenkivel sikerült megállapodniuk a 2007 előtti ötéves periódust érintő parkolási díjakról, s mindenkinek el is engedték a kötelezettségeit, csak a minisztérium ment bele egy „véget nem érő pereskedésbe”. A polgármester azt szeretné, ha az Egészségügyi Minisztérium előtti parkoló megnyílna, s ott bárki parkolhatna. Véleménye szerint „ma, amikor az egészségügyben kevés pénz van, nem lenne jó, ha a minisztérium évi 40 millió forintot költene arra, hogy a saját dolgozói ingyen parkoljanak”. Rogán beszélt arról is, hogy összesen nyolc keresetet indított a minisztérium a tárgyban, a bíróság gyakorlatilag mind a nyolc keresetet elutasította. A polgármester arra a kérdésre nem válaszolt, hogy mekkora az az összeg, amely az öt év alatt elmaradt parkolási díjak után járna, ezzel kapcsolatban annyit mondott: az önkormányzat készen áll arra, hogy olyan megegyezés szülessen a felek között, amely rendezi az elvi kérdést, ugyanakkor nem jelent akkora kiadást a minisztérium számára, amelyet ne tudna kifizetni.
Székely Tamás egészségügyi miniszter hétfőn az MTI-nek úgy reagált, hogy a szaktárcának továbbra sincsen fizetési kötelezettsége, mint emlékeztetett: a bíróság döntése elsőfokú volt, és nem jogerős. Hozzátette, hogy a per egyébként sem a minisztérium, hanem a vagyonkezelő és az önkormányzat között folyik, a tárca csak beavatkozó.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.