A kormány ugyanúgy 12,7 milliárd forintot különített el a jövő évi költségvetés tervezetében a sport támogatására, mint az idei büdzsében, miközben 2010-ben 4,1 százaléka lesz az átlagos infláció a Pénzügyminisztérium előrejelzése szerint. Az összeg harmada a Forma-1-es Magyar Nagydíj jogdíja. A versenysport 450 millió forinttal gazdálkodik kevesebből jövőre, és csaknem 600 millió forintot von el a kormány az olimpiai központokat üzemeltető Nemzeti Utánpótlásnevelési és Sportszolgáltató Intézettől.
A Magyar Olimpiai Bizottság elnöke szerint 90 milliárd forintra lenne szükség ahhoz, hogy Magyarország a nemzetek versenyében az első húszban legyen. Schmitt Pál megjegyezte, Magyarország GDP 0,2 százalékát fordítja a sport támogatására, míg a fejlettebb európai államoknál 1 százalék az arány.
Jönnek szövetségek, hogy áthidaló kölcsönöket adjunk, mert nem tudnak bért fizetni, a világkupára nem tudnak orvost kivinni magukkal vagy a szövetségi kapitány marad itthon. Ilyen nonszensz helyzetekkel találkozom nap, mint nap és akkor még az egyesületekről nem is beszéltem, akik a huszonnegyedik órában vannak – mondta el Schmitt. Még egyszer mondom, széles körű összefogás kell, elsősorban a magyar gyerekek sportolásáért, az egészséges nevelésért. Egy egészen új időszak kell, hogy bekövetkezzen – tette hozzá.
Simóka Beáta, az Önkormányzati Minisztérium sportért felelős szakállamtitkára azt mondta: a MOB megkapta a tavalyról elmaradt kilenc millió forintos támogatást, és az idei költségvetési hozzájárulást is átutalta már a tárca.
A MOB szakmai igazgatója felhívta a figyelmet arra, hogy 2001-ben a sydney-i és 2005-ben az athéni olimpia után is magasabb volt az állami támogatás az ideinél, Kovács Tamás szerint az alulfinanszírozottság megnehezíti a felkészülést a 2012-es londoni olimpiára. A közgyűlés elfogadta az olimpiai felkészülés irányelveit, az elsődleges cél, hogy Magyarország 20-22 sportágban kvalifikálja magát a játékokra, és 7-8 aranyérmet szerezzen.
(hírTV)