Az idén először megrendezett, Magyar Katolikus Kultúra Napjai elnevezésű, háromnapos programsorozat nyitó eseményén a bíboros beszédében elmondta: a keresztény könyvkiadás, ahogy a tömegtájékoztatás is, ha hittel cselekszik, az evangélium terjesztését szolgálja, „a krisztusi missziós parancs teljesítését jelenti”. Erdő Péter megemlítette, hogy a magyar katolikus kultúra ott kezdődött, hogy leírták a hitbeli tartalmakat. A katolikus megújulás pedig talán a legnagyobb, döntő lépést azzal tette, amikor Telegdi Miklós, a Nagyszombatban élő esztergomi általános helynök megvásárolt egy nyomdát Bécsben, azt elhozta Nagyszombatra, amivel megkezdődött a katolikus könyvkiadás. Ezt követte a magyar jezsuita nyomdák beindítása – jegyezte meg.
Nem véletlen, hogy ma a Magyar Tudományos Akadémia, az Országos Széchényi Könyvtár és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem együttesen dolgozik azon, hogy a nagyszombati jezsuita könyvkiadás teljes történetét feldolgozza – mutatott rá. A bíboros beszédében kitért arra, hogy a Szent István Társulat a legrégibb folyamatosan működő magyarországi könyvkiadó, ezért „sajátos hagyományoknak is az örököse”.
Mint azt Veres András szombathelyi megyéspüspök, a Magyar Katolikus Kultúra Napjai szervezőbizottságának elnöke köszöntőbeszédében elmondta, ezentúl a tervek szerint minden évben megrendezik majd a programsorozatot, hogy az egész magyar társadalomnak megmutassák: „a kereszténység átitatta egész nemzeti kultúránkat”, mert „egész nemzeti létünk függ attól, hogy ez a keresztény értékrend, amit az evangélium alapján az egyház hirdet, őriz és továbbad, milyen módon képes ma is az emberek gondolkodását és cselekvését befolyásolni”.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.