A közgazdász professzor az Október, a reformáció hónapja elnevezésű programsorozat gálaünnepén hangoztatta, manapság a legfontosabb kérdés, miként állítható vissza az együttéléshez szükséges bizalom a kormányzat és az állampolgárok, valamint az egyes emberek között. Ennek eléréséhez a reformátorok, különösen Kálvin János példaadó munkásságából kell erőt meríteni – mutatott rá.
Az autók hátulján lévő Nagy-Magyarország térképek „a dicső múltba való menekülést” jelentik, egyúttal tünetként és figyelmeztetésként is szolgálnak, miszerint „az emberek nem bíznak a változásban”, abban, hogy a kilábalás a gazdasági válságból mihamarabb megtörténik – vélekedett.
Annak idején a XVI. században a reformáció egyik elindítója, Luther Márton is hitt a változásban, abban, hogy a hit és az egyház megtisztítható – tette hozzá. A szakember elmondta: a gazdasági válság a pénzbe vetett bizalom megingása is, hiszen azzal kezdődött, hogy egy biztosnak hitt bank tönkrement. A pénzügyi válsággal szokott együtt járni a társadalmi válság is, ám véleménye szerint utóbbiról csak akkor lehet beszélni, ha a fontos társadalmi változások igénye is érzékelhető, márpedig erről szerinte jelenleg nincs szó.
D. Szebik Imre nyugalmazott evangélikus püspök, a MEÖT elnöke beszédében hangsúlyozta: olyan „élő egyházra” van szükség jelenleg, melynek tagjai „a tiszta ügyért odaadják mindenüket, talán még fizetésük tizedét is”. Mint mondta, a mai helyzetben az egyháznak terjesztenie kell a tanításait, valamint növekednie „hitben, ismeretben, létszámban”.
(MTI)