Fűtés nélkül maradtak – rendkívüli közgyűlés Székesfehérváron

Rendkívüli közgyűlést hívott össze kedd reggelre Székesfehérvár polgármestere a Vásárhelyi lakótelep fűtésproblémájának megoldására; a képviselők arról döntenek, hogy az önkormányzat a lakók tartozását átvállalva kifizeti-e a fűtés indításához szükséges pénzt a gázszolgáltatónak. A rendkívüli közgyűlés összehívását a közgyűlés polgári frakciója kezdeményezte – mondta sajtótájékoztatón Cser-Palkovics András (Fidesz), a képviselőcsoport vezetője. • Fáznak a lakók Székesfehérváron, az önkormányzat segít

MNO
2009. 10. 19. 14:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A politikus úgy fogalmazott, hogy bár az ügyben jogi megoldásokra van ugyan szükség, de azok megszületéséig nem maradhat fűtés nélkül 330 család. Ahhoz, hogy a szolgáltató elindítsa a fűtés megkezdéséhez szükséges gázszolgáltatást, 7,08 millió forintot kell számára átutalnia az önkormányzatnak. Amennyiben a közgyűlés igent mond a javaslatra, már kedd délután megtörténhet az átutalás, s megkezdődhet a fűtés elindítása. A gázszolgáltatónak átutalt összeget egyébként a lakásokra terhelné rá az önkormányzat – tette hozzá a képviselő.

Warvasovszky Tihamér (MSZP, SZDSZ, Fehérvári Polgárok Egyesülete) ezzel kapcsolatban az MTI-nek elmondta: örül, hogy a rendkívüli közgyűlés összehívásával kapcsolatos gondolata találkozott a polgári frakció kezdeményezésével. A polgármesteri hivatal illetékes szakemberei egyébként már napok óta tárgyalnak a fűtésszolgáltató képviselőjével, s keresik a jövőre vonatkozó legkedvezőbb megoldást – tette hozzá a városvezető. A fűtési gondok a volt szovjet tiszti házakból átalakított öt épületet érintik. A probléma pedig abból adódik, hogy a lakástulajdonosok egy része nem ismeri el a megállapított számlatartozást. Vitatja a tavalyi fűtési idény lezárulta után kézhez kapott elszámoló számlán feltüntetett összeget, amely szerint a lakók mérőberendezései és a háztömbönként elhelyezett főmérőórák száma között jelentős – az öt épületnél együttesen mintegy 6 millió forint – a különbség.

Kucsera Róbert, a fűtésszolgáltatást végző Stopping Hungária Kft. képviselője szerint a lakók mintegy 70-80 százaléka kisebb-nagyobb mértékben adós a fűtési díjjal. Emiatt a cég nem tud fizetni a gázszolgáltatásért, az E.ON pedig „elzárta a gázcsapot”. A helyzet megoldására Brájer Éva, a választókerület fideszes képviselője két lakógyűlést is összehívott, ahol ő és Bóka Viktor, a város jegyzője elmondta: célszerű lenne, ha az önkormányzati cég, a Széphő Zrt. venné át a lakótelepen is a fűtésszolgáltatást, de a továbbiakról a lakóközösségeknek kell dönteniük. Az öt épület közül háromban már megtartották a közgyűlést, s a fűtés indításához szükséges segítség, valamint a javaslat elfogadása mellett döntöttek, kettőben hétfő délutánig még nem született meg a döntés – mondta el Brájer Éva.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.