Hazaérkezett a magyar mentőcsapat

Hazaérkezett Budapestre az a magyar kutató-mentőcsapat, amely az indonéziai földrengés sújtotta térségben nyújtott segítséget. Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) és a Magyar Vöröskereszt által kiküldött humanitárius segédcsapat az indonéz szigetvilág nyugat-szumátrai részén történt földrengés által sújtott térségben dolgozott.

MNO
2009. 10. 12. 12:11
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az orvosokból, műszaki mentőkből és kutyás mentőkből álló csapat tíz tagja és három kutya egyhetes kutató- és orvosi segítségnyújtó munka után érkezett meg a Ferihegyi repülőtérre, a csapat vezetője és egy mentőkutyás nő kedden száll majd le egy másik géppel. Szingapúrban ugyanis az egyik kutya a berakodásnál kiszabadult, és berohant a kifutópályára. Amíg be nem fogták, le kellet zárni a repülőteret, és négy órán keresztül állt a forgalom.

A budapesti Pannon kutyás kutató-mentőkből és a zalaegerszegi speciális mentőkből álló csapat Nyugat-Szumátra tartomány északi részén, Pariaman település térségében dolgozott. Mobil kórházat állítottak fel, orvosi segítséget nyújtottak, és hatvan kilométeres körzetben esetleges túlélők, holtestek felkutatásán is dolgoztak.

Löcher Zsuzsanna, honvéd orvos őrnagy az MTI-nek azt mondta: eredetileg túlélők utáni kutatásra kaptak megbízatást az indonéz nagykövetségtől, de kiérkezésük után tudták meg, hogy ezt a tevékenységet már leállították, ezért orvosi segítségnyújtásra kaptak felkérést. A kutyás mentőként is dolgozó orvos megjegyezte, a csapatot úgy válogatták, hogy tagjai bármilyen mentési feladatot végre tudjanak hajtani. Napközben 40-50 Celsius fokban, 80 százalékos páratartalom mellett kellet dolgozniuk. Számtalan romba dőlt házat és sártengert láttak mindenfelé, néhol 8-10 méter magasan borította be a sár és a föld az épületeket. A bázisuk közelében egy kis faluban, ahol négy házat sodort el a sárlavina, kapával keresték a föld alatt a helybéliek a hozzátartozóikat. Hat ember holttestét jelezték a mentőkutyák, ott tartózkodásuk idején kettőt tudtak kiemelni közülük az indonéz szakemberek – idézte fel Löcher Zsuzsanna.

A Ferihegyi repülőtéren Selymes Erik, a Magyar Vöröskereszt főigazgatója és Tatár Attila altábornagy, az OKF főigazgatója virággal fogadta a mentőcsapatot, és mondott köszönetet nekik. Az altábornagy az MTI-nek azt mondta: Európában Magyarország volt az első, amely olyan minősített, „nehéz kategóriájú” csapatot tudott akkreditálni, amely a világ bármely pontján bevethető.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.