Bencsik János, a Fidesz országgyűlési képviselője ezt vasárnap, budapesti sajtótájékoztatóján közölte, Kapolyi Lászlót „a szocialista padsorokban ülő szociáldemokrata iparmágnásként” említve. Az ellenzéki képviselő szerint a be nem fizetett osztalék ügyének hátterében az húzódik meg, hogy egy, az „iparmágnáshoz” közel álló részvénytulajdonos el akarta adni az egy darab MVM-részvényét a Kapolyi László vezette System Consultingnak, az MVM azonban bejelentette elővásárlási szándékát.
A kistulajdonos emiatt megtámadta az MVM közgyűlésének határozatait a bíróságon, amely 2010 januárjára írta ki az első tárgyalási napot, és addig felfüggesztette az összes MVM-határozatot, így a villamos művek nem tudja befizetni a 20 milliárd forintnyi osztalékot a költségvetésbe. Ez az összeg elegendő lenne a kórházi igények kielégítése és a távhőszolgáltatás kedvezményes áfa-körbe való átcsoportosítása egyidejű végrehajtására – mutatott rá Bencsik János.
A képviselő, Tatabánya fideszes polgármestere szólt arról is, hogy erőműves dolgozók és bányászok ezrei várnak tíz hónapja arra, hogy az általuk előállított és leszállított villamos energia ellenértékét megkapják. A System Consulting ugyanis mind a mai napig nem fizette ki a tíz hónappal ezelőtt átvett, mintegy 1,2 millió euró értékű villamos energiát – mondta. Bencsik János szerint a villamos művek korábbi vezetésének időszakában adriai szállodákba, kajmán-szigeteki offshore cégek számlájára és szocialista borospincékbe vándoroltak az állami tulajdonban lévő MVM közösségi forrásai.
Mint fogalmazott, az energiaszektor is a „baráti kifizetőhelyek láncolatának” részévé vált. A politikus úgy vélte, a kormány eddig nem tett semmit azért, hogy az „eltüntetett pénzek” megkerüljenek, holott – mint mondta – Bajnai Gordon kormányfőnek semmi mást nem kellene tennie, mint hogy odaszól az „iparmágnásnak”, és megkéri, működjön közre abban, hogy ezek a közösségi források visszatérüljenek az MVM számára.
(MTI)