Már a két tannyelvű képzést is beszünteti a kormány?

Lapértesülés szerint megszűnne a következő tanévtől a két tanítási nyelvű képzések támogatása a költségvetés tervezete szerint. Az iskolák úgy vélik, nem lehet menet közben kihúzni a talajt a diákok lába alól.

MNO
2009. 10. 02. 5:37
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A költségvetési törvény tervezetében ugyanis már nem szerepel támogatási összeg erre a célra. A Népszabadságban Tatai Tóth András, az MSZP oktatási munkacsoportjának vezetője azt mondta: a két tannyelvű oktatás nem számít oktatási alapfeladatnak. Nem akarják beszüntetni a két tannyelvű képzést, de a finanszírozására máshonnan kell forrást találni – az önkormányzatoknak vagy a szülőknek kell állniuk a költségeket.

Magyarországon 22 éve folyik két tannyelvű képzés: az első angol nyelvű oktatás 1987-ben indult el a budapesti Karinthy Frigyes Két Tanítási Nyelvű Gimnáziumban és Sárospatakon. Ma több mint száz iskolában működnek két tanítási nyelvű osztályok.

Ezekbe mintegy 30 ezer diák jár, akik általában öt tárgyat idegen nyelven tanulnak, és idegen nyelven is érettségiznek. Mivel ez csoportbontásokat igényel, több pedagógusra van szükség, ezért drágább ez az oktatási forma. Az idejárók után kiegészítő támogatást is kaptak a fenntartók. Ennek összege az előző tanévben 74 ezer forint volt, az idén 68 ezerre, januártól a tervek szerint 64 ezerre csökken, 2010 szeptemberétől pedig teljesen megszűnik – írta a Népszabadság.

(Népszabadság/MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.