Orbán Viktor közölte: azt várja Molnár Oszkártól, hogy tegye egyértelművé a gondolatait és a nyilvánosság előtt tett állításait, ha védhetőek, akkor úgy mondja el, ahogyan kell, „ha pedig erre nem képes, akkor vonja le a következtetéseket”. Arra a felvetésre, hogy Nyakó István, az MSZP szóvivője szerint Navracsics Tibor, a Fidesz frakcióvezetője – aki egyeztetett az ügyben Molnár Oszkárral – a fasiszták és a kirekesztők oldalára állt, Orbán Viktor úgy reagált: „Molnár Oszkár képviselőtársam kijelentései is kínosak, de még kínosabb lenne, ha Nyakó Istvánnal lennék egy pártban, és ilyen mondatokat kellene megmagyaráznom”.
Arra a kérdésre, hogy miért nem zárják ki Molnár Oszkárt, a pártelnök azt mondta: ha lenne rá okuk, ezt tennék, de a Fidesznek van egy pártalkotmánya, amely felsorolja, mely okok esetén lehet valakit kizárni. Megismételte azt a korábbi kijelentését, miszerint amíg az edelényi és környékbeli fideszesek nem foglalnak állást Molnár Oszkár képviselő-jelöltsége ügyében, addig ezt ő sem teszi meg.
Szintén kérdésre a Jobbikkal kapcsolatban Orbán Viktor azt mondta: újonnan alakult pártok, amelyek még nem bizonyítottak, a Fidesz számára nem jelentenek fenyegetést. A pártelnök ismét szorgalmazta a legfeljebb 200 tagú parlamentet, mert a Magyar Országgyűlés szerinte az indokoltnál jóval nagyobb méretű. „Ha az emberek támogatnak ebben bennünket és adnak elegendő bizalmat, és a parlamentben lesz elegendő erőnk, akkor ezt végre fogjuk hajtani” – szögezte le. A kereskedelmi televíziónak adott interjújában a kétharmados győzelem eshetőségét a politikai csodák kategóriájába sorolta, de mint megjegyezte, „vigyázat, mert csodák vannak”. Hozzáfűzte: ő nem ígéreteket tesz, hanem vállalásokat.
Úgy vélekedett, ma Magyarországon kétfajta szélsőség van: az egyik a kormány, amely rendszeresen a törvények fölé helyezi magát, a másik szélsőség pedig olyan választ akar adni az ország létező gondjaira, amelyek túl vannak a törvények határain. Hozzátette: ő ilyen szélsőségekkel nem tud együttműködni, mert a törvényes rend jegyében szeretné irányítani a következő kormányzat munkáját. A fővárosi MSZP–SZDSZ-es koalíciós válsággal összefüggésben azt mondta: „A főváros időnként istálló benyomását kelti, amelyet ki kell egyszerűen takarítani”. Orbán Viktor azt várja Tarlós Istvántól, a Fidesz budapesti frakcióvezetőjétől, hogy a választások után, ha megkapja a bizalmat, tegyen rendet a fővárosban.
A 17-20 százalék közötti adókulccsal kapcsolatban – amelyről vasárnap is beszélt a pártelnök a TV2 Napló című műsorában – kifejtette: a magyar gazdasággal foglalkozó szervezetek már rég kialakították azt az álláspontjukat, hogy a mai magyar adórendszer ésszerűtlen, azokat bünteti, akiket támogatni kellene, például akik vállalkozóként munkát adnak, vagy családapaként, családanyaként nevelik a gyermeküket. Megjegyezte, valahol 17-20 százalék körül van az az adóteher, amelyet az emberek elfogadnak, szívesen fizetnek be, vállalnak. Arra a kérdésre, hogy ennek megvalósítását mikortól tervezik, közölte: a kérdés az, hogy meddig bírja ki a mostani adórendszer és a költségvetés.
Mint mondta, úgy számol, hogy amikor a következő kormány megalakul, akkor Magyarországon gazdasági vészhelyzet lesz, a költségvetés romokban fog heverni, ezért a következő kormánynak meg kell alkotnia egy új büdzsét, amelynek megalkotása megköveteli, hogy hozzányúljanak majd az adórendszerhez is. „Úgy látom, hogy a mostani, szakmailag is elhibázott költségvetés összeomlása miatt minél hamarabb, a választásokat követően új költségvetést és egy korrigált adórendszert kell létrehozunk” – jelentette ki, hozzáfűzve, hogy a következő parlament – ha abban a Fidesznek többsége lesz – az ingatlanadót is hatályon kívül fogja helyezni.
(mti)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.