Tavaszig biztosan nem marad fedél nélkül a tápiószelei család

Sikertelen volt Tápiószelén egy öttagú család lakásának árverezése – tudta meg az MNO az önkormányzat jegyzőjétől. Korábban beszámoltunk róla, a család – amely két kiskorú gyermeket nevel – nem tudta tovább törleszteni hitelüket, a KDB Bank pedig árverezést írt ki. A bank közölte: a család még 2005-ben kötötte a hitelszerződést, amely 2007 decemberében került felmondásra. • „Válságkezelés”: kilakoltatnak, kettészakítanak egy kisgyermekes családot

MNO
2009. 10. 20. 14:52
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem sikerült elárverezni Tápiószelén egy öttagú család lakását, a következő árverezés vélhetően jövő hét elején lesz – mondta el az MNO-nak Tóth Julianna, a város jegyzője. Mind kifejtette, ha a második árverezés sikerrel jár, akkor is csak 40 nappal később kell elhagyni a lakást. Ám egy előírásnak megfelelően december 1-je és március 15-e között nem lehet kilakoltatást végrehajtani, így tavaszig biztosan nem marad fedél nélkül a család. Ha a második árverés is sikertelen lesz, akkor pedig fél éven belül nem lehet újat kiírni. Így több hónap áll még rendelkezésre ahhoz, hogy a család helyzetén segíteni tudjanak.

A jegyző az MNO-nak korábban elmondta: a család egyelőre nem tud önkormányzati bérlakáshoz jutni, mert egyetlen egy sem áll üresen. Az anyát és gyermekeit anyaotthonba lehetne átmenetileg elhelyezni, ám így az édesapát elszakítanák a családtól. Ezen kívül pedig az albérlet még, ami szóba jöhet – ha van.

A KDB Bank az MNO megkeresésére közölte: a család még 2005-ben kötött hitelszerződést, amely 2007 decemberében került felmondásra, négy hónapos fizetési késedelmet követően. Ezt követte a 2008 áprilisában elindított jogi eljárás a nem fizető adós ellen. Tehát a felmondást követően majd 2 év elteltével kerül sor az ingatlan árverés útján történő értékesítésének megkísérlésére – áll a bank közleményében.

Segítség csak papíron

A kormány azt hangoztatta az elmúlt hónapokban, hogy a kilakoltatásokat úgy lehet megakadályozni, ha maga az önkormányzat vásárolja fel a bedőlt hitelesek otthonait, hogy aztán bérbe adja számukra azokat. Ám ehhez az önkormányzatnak hitelt kell felvennie, a feszített költségvetés miatt azonban jelenleg nem hitelképes – mondta a jegyző, aki kifejtette: januárban, amikor az önkormányzat költségvetése készült, még szó sem volt arról, hogy erre a célra pénzt kellene elkülöníteni. Ez tehát csupán egy jogi lehetőség, mondhatni pusztán „papíron” létezik, ezzel élni viszont gyakorlatilag lehetetlen, mert a kormány nem biztosít hozzá forrást. „Egyébként is kicentizett költségvetést tudtunk csak készíteni, és erre jött év közben ez a »meglepetés«, hogy a kilakoltatásokat is mi akadályozzuk meg” – mondta a jegyző. „Ráadásul nem csak egy családról van szó, többen lehetnek, akikről nem is tudunk, mert nem jelzik ezt a problémát” – tette hozzá.

Ismert, a jövő évi költségvetés tervezete alapján az önkormányzatoktól további milliárdokat vonhatnak el, a jegyző szerint így a helyzet csak még rosszabb lehet. Mivel egy önkormányzat is csődbe mehet, amikor elárverezik a vagyonát, ezért nagyon át kell gondolni, hogy milyen kockázatokat vállal – hangsúlyozta Tóth.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.