Kiss Tibor cégvezető hétfőn a Dunántúl legnagyobb városában tartott sajtótájékoztatón elmondta: csökkentik a vezetői szinteket, osztályokat vonnak össze, ezzel megszüntetik a párhuzamosságokat, s évente mintegy 150-200 millió forintos megtakarítást érhetnek el. Hozzátette: a vállalat felépítése a modern piaci viszonyokhoz igazodik majd. A városüzemeltetés és a vagyongazdálkodás területei elkülönülnek, és az egyes tagcégek, tevékenységük szerint a holding megfelelő szakmai divíziójának irányítása alá kerülnek.
A cégvezető kiemelte, hogy az ellenőrzés, a vagyonkezelő és az önkormányzat munkamegosztásának szervezése a koordinációs iroda feladata lesz. Az egységes humánpolitikai elvek érvényesítéséért, az ügyfélkapcsolatokért, a vezető-kiválasztási és javadalmazási elvek kidolgozásáért, a korszerű teljesítményértékelési rendszer bevezetéséért a hr-iroda felel. Rappai Gábor, a holding igazgatóságának elnöke azt mondta: „megszűnt a herdálás”, az önkormányzati vagyon értékesítésére csak végső esetben kerülhet sor. Rámutatott, hogy az átszervezés csak az első lépcső, a cég hosszú távú koncepciója alapján a vagyonkezelőn belül végzett feladatokat „kiszerveznék” gazdasági társaságokhoz a hatékonyság további növelése érdekében. A megtakarítások mellett külső telephelyeket szüntetnek meg, a társaság Búza téri székhelyén pedig korszerű ügyfélszolgálati irodát alakítanak ki.
Kiss Tibor kérdésre válaszolva elmondta, hogy az átalakulás a 162 embert foglalkoztató cégnél 20-30, elsősorban vezetői állást érint, többségüket elbocsátják, másokat áthelyeznek. A cégvezető a szervezeti változtatások szükségességét azzal magyarázta, hogy a törzsház konszernként működő, közvetlen, vagy közvetett módon mintegy 30 önkormányzati érdekeltségű vállalatot magába foglaló holding rendes tevékenységéből az elmúlt két évben évente mintegy 2,3-2,4 milliárd forint bevételre tett szert, ebből működési kiadásaira évi mintegy 1,5 milliárdot költött, a fennmaradó összeget hiteltörlesztésekre kellett fordítania. Rámutatott: a vagyonkezelőnek komoly, mintegy 5 milliárd forint adóssága van, amely a jelenleg használaton kívüli vásárközpont, az Expo Center építésére, különböző fejlesztésekre felvett hitelből, s más, a város kötelezettségvállalásiból, készfizető kezességből származó tartozásból áll. Visszafizetésükre a holding takarékos és hatékony gazdálkodásával nyílik lehetőség.
Páva Zsolt, Pécs fideszes polgármestere úgy vélte, a cég jó úton halad, hogy teljesítse az önkormányzat elvárásait. Egyes intézkedések hatása már két hónapja érezhető a vállalatnál, a korábbinál nagyobb figyelmet szentelnek például a köztéri feladatok ellátásának.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.