BKV-s szabálytalanságok: megalakult a vizsgálóbizottság

A Fővárosi Közgyűlés csütörtöki ülésén egyhangúlag, tartózkodás és ellenszavazat nélkül úgy döntött, vizsgálóbizottságot alakítanak a BKV-nál történt szabálytalanságok kivizsgálására. • Csökken a második autó utáni lakossági várakozási hozzájárulás • Új nevet kapott a csepeli Szabadkikötő út • „A szocialisták nagyon zavartan viselkednek és szavaznak” • „El van temetve?” A közműdíjakról decemberben szavaznak

MNO
2009. 11. 26. 17:42
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tarlós István, a Fidesz fővárosi frakcióvezetője és Bagdy Gábor, a KDNP frakcióvezetője a BKV Zrt.-nél kitudódott, a közlekedési céget érintő szabálytalanságok munkajogi, polgári jogi és esetleges büntetőjogi vonatkozásainak kivizsgálására javasolta a bizottság felállítását. Az előterjesztés szerint az eseti vizsgálóbizottságba a Fidesz és az MSZP 3-3, az SZDSZ 2, az MDF és a KDNP 1-1 tagot delegál, a testület elnökét a legnagyobb ellenzéki frakció, alelnökét az MSZP adja.

A vizsgálóbizottságnak egy módosítás nyomán a megalakulásától számított 60 helyett 120 napon belül kell jelentését benyújtania. Tarlós István közölte: a bizottság elnökének György Istvánt jelölik, tagnak pedig Papcsák Ferencet és Németh Szilárdot. Steiner Pál szocialista frakcióvezető módosító indítványt nyújtott be a vizsgálóbizottság megalakításáról szóló határozati javaslathoz, ebben azt javasolta, hogy ne alelnök, hanem társelnök dolgozzon a bizottsági elnök mellett. Egyben közölte: magát jelöli a bizottság társelnökének, tagnak pedig Andó Sándort és Tüttő Katát.

Tarlós István elfogadta, hogy a testületnek társelnöke legyen, mint mondta, ha ezen múlik, hogy a bizottság felálljon, elfogadják a szocialisták javaslatát. Felvetette ugyanakkor: az MSZP-nek, ha valóban ellenzéki párt lenne a fővárosban, meg kellene engednie, hogy a városvezetők közül legyen valaki a társelnök. A közgyűlés azonban nem fogadta el ezt a módosító indítványt, így a testületnek elnöke és alelnöke lesz.

Az SZDSZ-frakció Bőhm Andrást és Szabadai Viktort delegálta a testületbe. Bőhm András a javaslat vitájában egyébként felvetette: milyen vizsgálóbizottság az, amelynek az elnökét és társelnökét is az ellenzék adja? Az MDF-frakció Hock Zoltánt, a KDNP Bagdy Gábort küldi a bizottságba. A képviselők egyben felkérték a BKV felügyelőbizottságát és vezetését, hogy segítsék a vizsgálóbizottság munkáját. A vizsgálóbizottság megalakítása nem először szerepelt a közgyűlés napirendjén: Steiner Pál már októberben javasolta egy ideiglenes bizottság felállítását a kizárólagos fővárosi tulajdonban lévő cégek és intézmények szerződéskötési gyakorlatának felülvizsgálatára.

Javaslata szerint a paritásos bizottság elnöke ő, társelnöke Tarlós István lett volna. A vizsgálóbizottság megalakításáról szóló vitában Tarlós István azt mondta: az elmúlt években többször is kérték, hogy induljanak vizsgálatok a fővárosi cégeknél, de ezeket Steiner Pál is leszavazta. Hozzátette: nem akar egy olyan bizottságban „álságos szerepet vállalni”, ahol Steiner Pál a saját korábbi tevékenységét vizsgálná. Közölte: jobban bíznak abban, hogy az ügyészség kivizsgálja a BKV-nál történteket, mint abban, hogy a bizottság teszi ezt meg. Egyben bejelentette, hogy a Fidesz visszahívja a felügyelőbizottságokból az ott ülő tagjait, és „nem vesznek részt a cirkuszban”.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.