A Fidesz helyettes szóvivője jelezte: a Fidesz kitart a teljes körű kivizsgálás mellett, és azt is követeli, akik az államigazgatásban vezetőként részt vettek ebben az ügyben, azonnal távozzanak.
A kormány rájött, hogy a sukorói lopást nem lehet tovább mentegetni, már nem lehet leplezni azt, hogy a lopás olyan szintet ért el, amely már nem tisztázható, nem zárható el a nyilvánosság elől. Mégis azt látni, hogy Sukoró ügyében a kormány továbbra is „maszatol”, fél a totális lebukástól, a felelősségre vonástól – fogalmazott.
Cser-Palkovics András elmondta: a Fidesz jogi igazgatósága elkezdte a nyilvánosságra került dokumentumok összegyűjtését. Reményének adott hangot, hogy további dokumentumok is nyilvánosságra kerülnek majd a „kormányzati nagy lopásról”.
Kérdésre válaszolva közölte: már eddig is összességében többmilliárdos kár érte a magyar adófizetőket. Ha még éri veszteség, még inkább igazolja, hogy a felelősségre vonásnak meg kell történnie.
Szólt arról is, hogy bár hetek óta döntés született a vizsgálóbizottságról a parlamentben, az a működését még meg sem tudta kezdeni, tagjait ugyanis a szocialisták nem nevezték meg. „Ebből is látszik, hogy a szocialisták az időhúzásra játszanak” – summázta.
A Pénzügyminisztérium a sukorói beruházás ügyében kitart amellett, hogy bíróság előtt kezdeményezi a telekcsere ügylet értékaránytalanságának és semmisségének megállapítását, s nem kívánja ezt a bírói hatáskörbe tartozó döntést egyoldalúan magához vonni. A minisztérium kedden ezt azzal kapcsolatban közölte az MTI-vel, hogy Cser-Palkovics András, a Fidesz helyettes szóvivője a sukorói szerződések azonnali felbontását és a politikai, jogi felelősségrevonást követelte. A közleményben hangsúlyozták: a kormány és a Pénzügyminisztérium az állami vagyon és az adófizetők pénzének teljes és tényleges védelmében lép fel a sukorói telekcserével kapcsolatos eljárás során. A pénzügyi tárca felhívta a figyelmet arra, hogy a sukorói telekcserétől történő egyoldalú elállás anélkül, hogy a szakértői értékeléseket, véleményeket bíróság előtt tisztáznák, veszélyeztetné az állam eljárásának jogszerűségét, és kártérítési kötelezettséget is megalapozhatna.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.