Gyurcsány: Zuschlag csak egy volt a tömegből + Videó + Képriport

„Tizenkettő egy tucat” – így beszélt Gyurcsány Ferenc csütörtökön a kecskeméti bíróság előtt Zuschlag János minisztériumi szerepéről. Elmondása szerint állandóan „bombázták” a pályázati ügyekkel. • Gyurcsány a bíróság előtt: lenyomtak egy embert a biztonságiak + Videó

MNO
2009. 11. 12. 11:57
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tekintse meg a Hír Televízió felvételét!


A Zuschlag-perben tanúskodott csütörtökön Gyurcsány Ferenc volt kormányfő, aki immár másodszor jelent meg a per során a kecskeméti bíróságon. Azért idéztette be az ügyész, mert sportminisztersége idején a tárcánál intézték azokat a pályázati támogatásokat, amelyeket a vád szerint Zuschlagék több fiktív szervezeten keresztül jogosulatlanul használtak fel.

Ne rohangálj fűhöz-fához!


„Sok százan, köztük Zuschlag János is, egészen biztosan, hogy folyamatosan érveltek támogatások, pályázatok mellett” – jelentette ki Gyurcsány Ferenc a bíróság előtt. „Szakértők, polgármesterek, képviselők, sportági vezetők, mindig mindenki amellett érvel, hogy ami az ő számára fontos szakterület, az értő elbánásban részesüljön” – fogalmazott. Szerinte „teljesen természetes, hogy egy olyan parlamenti képviselő, aki ifjúsági ügyekkel foglalkozik, ő ifjúsági ügyekben akar támogatást szerezni egy minisztériumtól”.

Zuschlag János törekvéseiről Gyurcsány Ferenc azt mondta: „tizenkettő egy tucat”, és hogy „különösen rámenősen járt el” bizonyos kérdésekben az akkori minisztériumi vezető.

100 millió alatt is volt élet


Gyurcsány Ferenc arról is beszélt a bírósági meghallgatáson, hogy amikor miniszter volt, hétfő reggelente 8 órakor értekezletet tartottak a miniszteri dolgozószobában, ahol alkalmanként ott volt Ujhelyi István, Arató Gergely és Zuschlag János is. De elismerte, hogy voltak olyan időszakok, amikor délutánonként is kellett értekezletet tartani, kiemelkedő ügyekben volt erre szükség.

„A támogatásoknak nem volt olyan zárt rendszere, mint a pályázatoknál” – mondta a volt miniszterelnök, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy minimum 100 millió forint kellett ahhoz, hogy a miniszter beavatkozzon egy-egy döntésbe, ilyen volt például a Sziget fesztivál, vagy a Sportcsarnok ügye.

Az ifjúsági kérdések Gyurcsány Ferenc szerint „százezres tételek” voltak, nem igazán figyelt rá oda senki sem, mégis ebből került „úgymond lenyúlásra” 75 millió forint, legalábbis a vádirat szerint.

Állandóan jegyzetelt?


Itt volt némi zavar a tárca működésének elején, mármint amikor ő volt a miniszter – állította Gyurcsány – de később aztán „rendezte” ezeket a problémákat. Beszélt arról is, hogy volt egy úgynevezett miniszteri saját keret, ebből lehetett úgymond osztogatni, de amikor kiderült, hogy folyamatosan bombázzák a tárca vezetését ezekért a pénzekért, akkor Gyurcsány Ferenc állítása szerint ezt megszüntették.

A legnagyobb lobbizás, mint ahogy fogalmazott, nem az ifjúság, hanem a sport területén zajlott, és azt is hozzátette, hogy idejének legalább 30-40 százalékát azzal töltötte, hogy ezeket az embereket meghallgassa, jegyzeteljen, vagy akár a kollégái felvegyék a szükséges adatokat és információkat.

Én azt ajánlottam neki, hogy működjön együtt az igazságszolgáltatással, és ne szaladgáljon fűhöz-fához az üggyel kapcsolatban – mondta Gyurcsány arról az időszakról, amikor érdeklődni kezdett a történtek felől az igazságszolgáltatás.

Mesterházy Attilát is meghallgatják

A Bács-Kiskun Megyei Bíróságra hivatalos az MSZP miniszterelnök-jelöltje is. Az Index internetes portál értesülése szerint a szocialista párt vezetése elfogadta Mesterházy Attila jelölését. A döntést azonban egyelőre titokban tartják, mivel a politikust a jövő hétre idézte be tanúként a bíróság a Zuschlag-perben.

Az MSZP frakcióvezetőjének arról kell számot adnia, hogy politikai államtitkári megbízatása idején mi zajlott a Gyermek-, Ifjúsági- és Sportminisztériumban. A 36 éves Mesterházy Bajnai Gordon, Kovács László és Gráf József kiesésével vált komoly jelöltté. A Gyurcsány Ferenc távozása utáni miniszterelnök-keresést ezúttal szeretnék elkerülni a szocialisták.

(Forrás: hírTV, MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.